Az ENSZ azt tervezi, hogy a jövő héten New Yorkban megrendezésre kerülő „Jövő Csúcstalálkozón” fogadja el a tagállamok közötti digitális megállapodást, amely a digitális személyazonosságok és a központi banki digitális valuták globalista bevezetésének része.
Az ENSZ antiutópisztikus paktumának célja a digitalizáció előmozdítása, a digitális eszközök és digitális személyazonosító igazolványok használatának előírása, valamint a technológia bevezetésére vonatkozó tervek végrehajtása.
Ha figyelmen kívül hagyjuk a buja nyelvezetet, amellyel a Globális Digitális Paktum tele van, akkor egy olyan megállapodást láthatunk, amelynek célja, hogy minden embert arra kényszerítsen, hogy egy olyan világban éljen, amelyet a vezető globalisták, köztük Bill Gates által kifejlesztett digitális vállalatok és technológia irányít.
A Globális Digitális Paktum 2. és 3. kiadása az ENSZ Jövő Csúcstalálkozója weboldalán jelent meg.
A paktum szövege szerint a digitális technológiák „óriási potenciális előnyökkel járnak az emberi jólét és a társadalmi fejlődés szempontjából”, és ezért meg kell szüntetnünk az országok közötti és az országokon belüli digitális szakadékot.
A kitűzött cél „digitális jövő mindenki számára”.
Norbert Häring elmagyarázza, hogy az elit miért nem vitatja meg a megállapodás feltételeit a nyilvánossággal. Egyszerűen nem érdekeltek abban, hogy beleszólásunk legyen a kérdésbe:
Az számít, ami nem szerepel a szerződésben. Az „önkéntesség” szó csak a szerződés aláírása kapcsán fordul elő. De a polgároknak nincs joguk ahhoz, hogy a teljesen digitalizált jövőtől eltérő jövőt válasszanak maguknak. Ez ugyanis olyan digitális szakadékot hozna létre, amelynek többé nem szabad léteznie. A szerződésben semmi sem utal arra, hogy ilyen jog egyáltalán felmerült volna.
Az elit eltökélt szándéka, hogy egy olyan digitális börtönbolygót építsen, ahonnan lehetetlen lesz kiszabadulni.
A „Központi Bankok Központi Bankjaként” ismert Nemzetközi Fizetések Bankjának vezérigazgatója részletesen leírta az elit elképzelését az állami pénzügyi felügyeletről és a készpénz nélküli társadalomról.
Agustin Carstens szerint a központi bankok hamarosan „abszolút ellenőrzéssel” rendelkeznek majd mindenki pénze felett, és „a technológiával, hogy ezt kikényszerítsék”.