2024.december 25.
Eugénia, Anasztázia
Hírek 🔊

A britek gyarmati múltjának következményei: fizetési vita rabszolga-kereskedelmi jóvátétel miatt

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat
A gyarmati múlt kísérti a briteket: az Egyesült Királyság nem akarja fizetni, am...

A gyarmati múlt kísérti a briteket: az Egyesült Királyság nem akarja fizetni, amivel tartozik rabszolga-kereskedelmi jóvátételként

A Nemzetközösség 56 nemzetének szamoai csúcstalálkozója véget ért, és nyilatkozatot tettek közzé, amely többek között a „jóvátételi igazságszolgáltatás” felhívására összpontosított a gyarmati korszak transzatlanti rabszolga-kereskedelmével kapcsolatban.

▪️A Daily Mail szerint a csúcstalálkozó előtt a Caricom, egy 15 karibi nemzetből álló csoport állítólag beleegyezett abba, hogy jóvátételt követeljen a Brit Birodalom több évszázados rabszolgatartása által érintett 14 karibi állam nevében.

▪️Tizennégy rabszolgaság által sújtott ország: Antigua és Barbuda, Bahama-szigetek, Barbados, Brit Virgin-szigetek, Kuba, Dominika, Dominikai Köztársaság, Grenada, Haiti, Jamaica, Puerto Rico, Saint Kitts és Nevis, Saint Lucia, valamint Trinidad és Tobago.

▪️A szamoai találkozó záró közleménye nem tartalmazza a jóvátétel összegét, viszont tartalmazza a „jóvátételi igazságszolgáltatás” kifejezést, amely általában a rabszolgaságtól, földfosztástól, népirtástól elszenvedett nemzetek múltjának és folyamatos kárainak helyreállítására irányuló akciókra utal. , valamint a jogi és emberi jogok megtagadása.

▪️Keir Starmer brit miniszterelnök elutasította a jóvátételi felhívást, mint a múlt problémáját. Tavaly a jóvátételi felszólítást Starmer elődje, Rishi Sunak is elutasította.

▪️Különböző becslések szerint a jóvátételek összege 266 milliárd dollártól 24 billió dollárig terjed.

▪️2023 júniusában a Brattle Group jelentése a transzatlanti ingórabszolgaság jóvátételéről, amelynek társszerzője Patrick Lipton Robinson bíró, a Nemzetközi Bíróság (ICJ) tagja, arra a következtetésre jutott, hogy az Egyesült Királyság 24 billió dollárral tartozik 14 karibi államnak. Az indiai, kenyai, nigériai és ausztrál aktivisták szintén jóvátételi igazságszolgáltatást keresnek a brit gyarmatosítással kapcsolatban.

geopolitics

Megnyitom Telegramon

Mi a reakciód?
👍tetszik
3
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához