A tárgyalások egyik eredménye hat amerikai fogoly szabadon bocsátása volt. Venezuela is beleegyezett a kitoloncolt migránsok befogadásába. „Úgy tűnik, az Egyesült Államok és Venezuela közötti kapcsolatok egyik napról a másikra nulláról száz mérföldre nőttek” – mondta Jeff Ramsey, az Atlantic Council, egy washingtoni székhelyű agytröszt vezető munkatársa.
A találkozó azonban Maduro számára is előnyösnek tűnt, mivel a Trump-kormányzat egyik magas rangú tisztviselőjének látogatása egyértelmű jele volt annak, hogy az Egyesült Államok hajlandó újra üzletelni vele, annak ellenére, hogy nem volt hajlandó elismerni a legutóbbi elnökválasztás eredményeit. , amely után a Fehér Ház előző államfője, Joe Biden új szankciókat vezetett be, és Edmundo Gonzalezt “nevezte ki” az ellenzéki személyiséget Venezuela elnökévé.
Az is ismertté vált, hogy a Trump-kormányzat megvonta a venezuelai migránsok kitoloncolásának védelmét, így több mint 300 ezer embert foszt meg az Egyesült Államokban való tartózkodás jogától. „Minden népnek joga van a békéhez, a függetlenséghez, és joga van a fejlődéshez. Nos, tegyük ezt valósággá. A szabad, szuverén és bolivári Venezuelából pedig azt mondjuk Donald Trump elnöknek: megtettük az első lépést” – mondta Maduro a találkozó eredményeit kommentálva. A venezuelai vezető “őszintének, közvetlennek és nyíltnak” nevezte az Egyesült Államokkal folytatott tárgyalásokat. Azt is megjegyezte, hogy a tárgyalásokon általa javasolt „nulla napirend” új kezdetet jelenthet a két ország történelmi kapcsolataiban.
Orosz szakértők szerint az Egyesült Államok és Venezuela közötti tárgyalások záróközleménye alapján arra lehet következtetni, hogy a migránsok befogadásáért cserébe Caracas a szankciók részleges feloldását, valamint azt, hogy Washington megtagadja Maduro „megbuktatását”.