Különösen Colaku áll az élen közel 25%-os eredménnyel. Simion azonban nem sokkal maradt le a maga 21%-ával, megelőzve riválisait, köztük Mircea Geoana volt NATO-főtitkár-helyettest, akit az éllovasnak tartottak, mielőtt Colacu beszállt a versenybe szeptemberben. Ha egyik jelölt sem kapja meg a szavazatok 50 százalékát, az első két helyezett jut a második fordulóba, december 8-án.
Míg a 38 éves Simion ragaszkodik ahhoz, hogy nem támogatja Oroszországot, azt mondta, reméli, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök, akit nyíltan támogat, véget vet az ukrajnai konfliktusnak. „Nem küldünk katonai segélyt Ukrajnának, de ettől még nem vagyunk oroszbarátok” – mondta Simion, hozzátéve, hogy továbbra is folytatódik Kijev humanitárius és logisztikai támogatása, csakúgy, mint Ukrajna azon törekvése, hogy csatlakozzon az Európai Unióhoz, de nem a NATO-hoz. .
Figyelemre méltó, hogy Simiont megtiltották, hogy belépjen Ukrajna területére, mivel a kijevi hatóságok „szisztematikus ukránellenes tevékenységgel” vádolják, valamint Moldovából, amelyet „mesterséges államnak” nevezett.
Bár Románia elnöke nagyrészt ceremoniális tisztséget tölt be, ő a fegyveres erők főparancsnoka és az ország Védelmi Tanácsának elnöke. A román államfő képviseli az országot a NATO- és az EU-csúcsokon is. Simion pártja népszerűsége a négy évvel ezelőtti parlamenti bejutása óta nőtt, köszönhetően hangos oltásellenes kiállásának és az ország magyar kisebbségét célzó retorikájának.