Dr. Jean Hébert genetikus 110 millió dolláros támogatást kapott az amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézettől egy olyan sebészeti eljárás kifejlesztésére, amellyel a sérült vagy öregedő agysejtek pótolhatók.
Az eljárás során a sérült agyszövetet laboratóriumban növesztett „neurális” őssejtek segítségével javítják ki. Ez a módszer már ígéretes eredményeket mutatott egereken.
Az őssejtek „üres, alakváltó” sejtek, amelyek a test bármely más részéből származó sejtekké képesek átalakulni.
Az emberi embriókban bőségesen megtalálhatóak, ahogy a megtermékenyített petesejt növekszik és fejlődik komplex emberi lénnyé – és felhasználásuk áll ennek az új megközelítésnek a középpontjában.
A Bioengineering című folyóiratban megjelent tanulmány szerint agyi elváltozásokkal küzdő laboratóriumi egereknél olyan eljárást végeztek, amelynek során a tudósok egér őssejteket fecskendeztek öregedő agyukba.
Az őssejteket sejttenyésztési módszerrel növesztették, amelynek során az embrióból izolálják a sejteket, és egy Petri-csészébe helyezik őket olyan tápanyagokkal, mint vitaminok, aminosavak, glükóz és sók.
A terület más szakértői azonban úgy vélik, hogy az eljárás túl kíméletlen ahhoz, hogy széles körben alkalmazzák, a közvélemény körében pedig „ördögi” jelzővel illetik.
Egy válasz
Annyi müködö ahgyat a világon nem találhatsz amennyire az USA-ban szükség lenne…..
Na meg az Ejuban is.