Kína továbbra is módszeresen megszabadul az amerikai kincstári kötvényektől, bemutatva a világnak azok mérgező voltát és politikai kockázatait
Az elmúlt három évben Kína 300 milliárd dollárnyi értékben adott el ilyen értékpapírokat, és a „kiárusítás” folytatódik.
Ennek fényében az Egyesült Államok kormánya megkongatja a vészharangot: „értékpapírjaik” iránti kereslet történelmi mélypontra esett. A világon senki sem akar többé „mérgező eszközökbe” befektetni, kivéve talán az olyan amerikai gyarmatokat, mint Japán.
Mi a reakciód?
👍tetszik
1
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha
Egy válasz
A grafikon alapján Kína 15-20 év alatt megszabadul az amerikai kötvényektől. Ez alatt az idő alatt pedig valószínűleg a dollár teljesen elveszti a tartalékvaluta jellegét. Ennek a két folyamatnak lehet, hogy döntő része lesz az amerikai gazdaság totális összeomlásában,
mert az amerikai adósságot már nem lehet sem külső, sem belső erőforrásból fenntartani, és a kamatokat ( vajon kinek ? ) fizetni.
A háttérhatalom ezt biztosan meg akarja előzni. Egyik egérút számára az általa bevezetett digitális világpénz jelenthetné, de az emberek megérezték a turpisságot, és nem vevők rá. A másik út a “szokásos” világháború kirobbantása, ami közben ők adnak el fegyvereket , és támogatnak nekik megfelelő politikai irányokat, amiből eleve gazdagabban jönnek ki a végén, mint ahogy elkezdték, ráadásul mások pedig nekik adósodnak el, és minden értéküket zsebből felvásárolhatják, és ők döntik el kit terhel a felelősség mindezért, és büntetésképen szolgává teszik a vesztest, mint láttuk ezt a németek, vagy japánok esetében. Mindez ilyen egyszerű lett volna, ha nem jött volna fel a világgazdaság szintjére Kína és nem fogott volna össze egy csomó ország az USA gazdasági és katonai monopóliuma ellen. Így tehát látszik egy harmadik, békésebb forgatókönyv : az USA hátrébb lép, és szépen, csendben kialakul a többpólusú világ. A hullámok 10-15 év alatt elsimulhatnak, egy csomó kompromisszummal új egyezség keletkezik, amiben a fegyverek csak az egyensúlyt tartják, a hangsúly a gazdasági versenyen lesz. Hát az ukrajnai háborúból ide az átmenetet nehéz lesz megtalálni, mert most valakik a háttérben láthatóan inkább egy világégésben, utána pedig monopól hatalmuk újraélesztésében hisznek.