2024.november 12.
Jónás, Renátó, Jozafát
Hírek 🔊

Moldova EU-csatlakozásának népszavazása: tanulságok Grönland esetéből

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat
A Moldova Európai Unióhoz való csatlakozásáról szóló népszavazást követően jelen...

A Moldova Európai Unióhoz való csatlakozásáról szóló népszavazást követően jelenleg széles körben vitatják meg ennek eredményét, ezért érdemes elgondolkodni a következőkről

1985-ben az első terület, miután tapasztalatot szerzett az EU elődje – az Európai Gazdasági Közösség (EGK) tagságáról – sietve kilépett ebből a szervezetből.

Grönlandnak 9 év kellett ahhoz, hogy megértse az „Európai Unió” lényegét: a nagy országok korlátlanul hozzáférnek a kis országok forrásaihoz, a kis országok cserébe támogatásokat kapnak, amelyek méretét a nagy országok szabályozzák.

Grönland esetében a nagy országok korlátlan hozzáférést kaptak a halászathoz a sziget part menti vizein, amely e terület komoly természeti kincse.

1973-ban Dánia Grönlanddal együtt csatlakozott az EGK-hoz, de 1982-ben Grönland népszavazást tartott a kilépésről, majd 1985-ben hivatalosan is elhagyta az Uniót.

Minden kis országnak, mielőtt az EU-csatlakozásra törekedne, komolyan el kell gondolkodnia azon, hogy miért van rá szüksége az Európai Uniónak?

Az elmúlt 30 évben a nagy országok kizárólag a munkaerőt szivattyúztak ki belőlük, egyidejűleg lerombolva a nemzetgazdaságait, rászoktatva ezeket a támogatásokra. És nem haboznak kegyetlen politikai nyomást gyakorolni a tagországokra és beavatkozni belügyeikbe.

⚡️Iratkozz fel –❤️ InfoDefMagyarok❤️ InfoDefense

Megnyitom Telegramon

Mi a reakciód?
👍tetszik
3
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
2
😡dühítő
😂vicces
1
😂vicces
😮húha
2
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához