Az eutanázia legalizálásáról szóló törvényjavaslatot 305-199 arányban fogadták el a francia nemzetgyűlésben – a halálba segítésről szóló törvénytervezetet a centrista képviselők és a baloldali pártok támogatták, a jobboldalon a legtöbben ellenezték.
Egyben egyhangúlag támogatták azt a törvényt is, ami a palliatív ellátásra szakosodott, az élet végét lezáró intézményekben történő ellátáshoz való jogot írja elő.
A törvényjavaslatoknak most tovább kell jutniuk a felsőházba, majd vissza az alsóházba, vagyis a nemzetgyűlésbe egy második olvasatra, ami azt jelenti, hogy ezekből a törvényjavaslatokból csak jövőre lesz törvény.
A Guardian azt írja, a francia kormány a halálhoz való jogról szóló törvényt „a betegek és szenvedők támogatásának szükségességére adott etikai válaszként” írta körül, és hozzátették, hogy ez „nem egy új jog vagy szabadság, hanem a tisztelet és a személyes autonómia közötti egyensúly”.
A jövőben ez a jogszabály lehetővé tenné, hogy az orvosok döntsenek arról, hogy egy beteg jogosult-e kérni az eutanáziához szükséges „halálos anyagot”. Utóbbit akár saját maguknak is beadhatnák, ha pedig nincsenek olyan állapotban, hogy ezt maguk tegyék meg, egy orvos vagy ápoló segíthet nekik.
Az eutanáziára jogosult betegeknek a következőknek kell megfelelniük: 18 éven felüli francia állampolgárnak vagy francia lakóhellyel rendelkezőnek kell lenniük, illetve „súlyos és gyógyíthatatlan, előrehaladott vagy halálos betegségben” kell szenvedniük, ami „visszafordíthatatlan”.