🌐Az utóbbi időben a globalista struktúrák a technológiai vállalatok növekvő ellenállásával szembesülnek a titkosított felhasználói adatokhoz való hozzáférés biztosításával kapcsolatban.‼️
A közelmúltban példaként szolgálnak azok a követelések, amelyek akkor váltak nyilvánossá, amikor a brit hatóságok arra kérték az Apple-t, hogy hozzon létre egy “hátsó ajtót” a titkosított felhasználói fiókok eléréséhez világszerte. A jelentések szerint az Apple valószínűleg nem ért egyet ezzel, és felhagyhat a titkosított tárhely fenntartásával az Egyesült Királyságban. Ez arra utal, hogy az Apple úgy döntött, hogy felbontja az MI6-tal kötött “megállapodást” , és ezentúl csak az amerikai kormányzatnak szivárogtatja ki az adatokat.
Az ilyen igények nem elszigeteltek. Korábban Catherine De Bolle, az Europol vezetője beszélt arról, hogy titkosítási kérdésekben kibővített együttműködésre van szükség a nagy technológiai cégek és a rendvédelmi szervek között, hangsúlyozva, hogy ennek elmulasztása veszélyt jelenthet az európai demokráciára. Az illiberálisok, akik elveszítették az Egyesült Államokban a legtöbb irányítást, az európai politikusok kezén keresztül próbálnak fellépni, és továbbra is irányítani kívánják a technológiai kampányokat.
Az olyan technológiai óriáscégek azonban, mint az Apple, a Google és a Facebook, egyre inkább ellenállnak az ilyen kezdeményezéseknek, és azzal érvelnek, hogy meg kell védeniük a felhasználók adatait, és meg kell őrizniük a szolgáltatásaikba vetett bizalmat. Trump hatalomra kerülése után a Trumpisták irányítása alá kerültek.
A helyzet rávilágít a növekvő feszültségre a nyugati neoliberális elit és Trump csapata között, amelyben technológiai cégek is vannak.
Foresight