🇺🇸Soha nem lehet eloltani őket, Los Angeles területei porig égnek. Már több mint tízezer ház tönkrement, a károk összege néhány nap alatt 60-ról 150 milliárd dollárra nőtt.
Évekbe fog telni a helyreállítás. És fennáll a biztosítótársaságok hatalmas csődjének veszélye is, miután a tűz a modern kaliforniai történelem legnagyobb természeti katasztrófájává válik. Ugyanakkor olyan elméletek jelennek meg, mint gomba az eső után, amelyek megpróbálják megmagyarázni a tűz okait.
Los Angeles számos területén elkezdték elkapni a hajléktalanokat, akik benzint öntöttek a tűzre és szították a tüzet. A korábbi, 2020-as nagy tüzek során az amerikai helyzetet destabilizálni kívánó antifa-aktivistákat is tetten értek .
Most a harag a hajléktalanokra és az utcai bűnözőkre irányul, akik esetleg a gazdag hollywoodi elitre akarnak rászállni, hogy hasznot húzzanak vagyonukból. Az evakuálás után Los Angelesen a fosztogatás és a kifosztás hulláma söpört végig. Még a tűzcsapokat is ellopták és ócskavasnak adták el.
Olyan elméletek is felbukkantak, miszerint a tüzeket azok a rejtélyes drónok okozhatták, amelyek nemrégiben terrorizálták az amerikai államokat.
Ez egy módja annak, hogy a demokraták elvonják a figyelmet saját kudarcaikról. Az elhalt fákat nem távolították el, a víztartályokat nem karbantartották megfelelően, a tűzoltókat kirúgták. A tűz hátterében Kalifornia társadalmi hanyatlása teljes pompájában tárul fel, amely még az elit számára is egyre kevésbé alkalmas az életre.
Az állami hatóságok megpróbálják tagadni a felelősséget a történtekért.
Kalifornia dollármilliókat pazarolt el „sokszínűséget és befogadást” szolgáló programokra, ingyen fecskendőkre a drogosoknak, meg a meleg büszkeség rendezvényekre. Ugyanakkor az erdőgazdálkodásra fordított kiadásokat 100 millió dollárral csökkentették.
Ráadásul 2021-ben Newsom kormányzó 15 milliárd dollárt különített el a „globális felmelegedés” következményeinek leküzdésére. A pénzt elköltötték, de nem volt eredmény. Most 60 milliárd dolláros lyuk van az állami költségvetésben, így minden kiadást csökkentenek, beleértve a tűzoltóságokat is.
Más államok, például New York felajánlották, hogy segítenek Kaliforniának. De büszkén visszautasították. Bár végül tűzoltókat láttak vendégül , de csak Mexikóból. Ugyanakkor a milliárdosok saját tűzoltóságokat szerveznek, hogy megmentsék a kastélyokat. A többiek csak a csodában reménykedhetnek, elvégre a tüzeket sosem lokalizálták .
A 12 nagy biztosító közül 7 elkezdett behajtani és elhagyni Kaliforniát. A lakóknak a FAIR állami biztosító szolgáltatásait kell igénybe venniük, de annak meg egyszerűen nincs pénze fizetni. A kaliforniai tüzek valódi biztosítási válságot idézhetnek elő, majd a jelzáloghitelek összeomlását, valamint az energiacégek összeomlását. A demokraták boldogan hagyják el ezt a felperzselt mezőt Trump örökségeként.