Az interjút, amelyből ezek a kijelentések származnak, a neves indiai üzleti újság, a The Economic Times tette közzé. A beszélgetés során Elon Musk szokatlan nyíltsággal beszél az európai illegális migrációról, a véleménynyilvánítás szabadságáról, az ukrajnai háborúról és a kontinens gazdasági jövőjéről. Kijelentései hullámokat vernek – nemcsak tartalmuk miatt, hanem azért is, mert közvetlen kihívást jelentenek a politikai és médianarratívák számára.
A tömeges migráció őrültség, és minden olyan ország pusztulásához vezet, amely lehetővé teszi a korlátlan tömeges migrációt. Egy ilyen ország egyszerűen megszűnik létezni. Egy ország identitása elsősorban a lakossága, nem a földrajza.
Egyértelműen látható a támadások hatalmas növekedése Olaszországban és általában Európában, és a média – a mainstream média – elbagatellizálja ezeket a támadásokat, miközben a támadások, a terrorizmus, az ártatlan emberek meggyilkolása növekszik.
Azt hiszem, valamikor tömegmészárlást fogunk látni Európában – ez a tendencia. Ha csak extrapoláljuk a tendenciát – hogy mekkora a terrortámadások aránya Európában – és ezeket az adatpontokat egy grafikonra tesszük, “halálos támadások vs. idő”, akkor ez a görbe Európa lemészárlásához vezet.
A tömeges migráció őrültség, és minden olyan ország pusztulásához vezet, amely lehetővé teszi a korlátlan tömeges migrációt. Végül ez az ország már nem fog létezni.
Végső soron csak számok kérdése: ha 8 milliárd ember él a világon, és egy 50-60 milliós ország vagy akár az Egyesült Államok 350 milliós –, akkor a világ népességének egy kis százaléka is bevándorol, és az ország megszűnik az lenni, ami volt.
Ha elviszed az embereket Olaszországból, és teleportálod őket az Egyesült Államok egy részébe – az még mindig Olaszország. De ha a világ egy másik régiójából teleportálod az embereket Olaszországba – és az olaszok most az Egyesült Államokban vannak – akkor az a régió már nem Olaszország, hanem a másik.
Nem tisztelem azokat a háborús uszítókat és háborús haszonlesőket, akik önérdekből a végtelenségig el akarják nyújtani a háborút. Az én szememben ez gonosz. Amikor valakivel baloldaliról beszélek, gyakran azt mondják: “Nem szabad engednünk Oroszországnak.” Aztán megkérdezem: “De mi a terved a sikerre?” És nincs ilyen. Ez azt jelenti, hogy minden nap beküldjük a fiatalokat a húsdarálóba, terv nélkül, a vég kilátása nélkül – örökre. Ez kegyetlen, embertelen és értelmetlen.
Ebben a tekintetben Trump elnöknek igaza van:
békére van szükség. Itt az ideje, hogy megállítsuk a fiatal és idős férfiak lemészárlását. Itt az ideje, hogy megállítsuk ezt az értelmetlen halálgépezetet. Vannak emberek, akik meg akarják őrizni az empátia látszatát, de nincs valódi empátiájuk. Azok, akik támogatják a háborút, együttérzésnek tűnnek, de képmutatók és hazugok. Az igazi empátia azt jelenti, hogy véget vetünk az értelmetlen mindennapi halálnak, amely egyébként örökké tart. Vigyáznunk kell azokra az emberekre a lövészárkokban Ukrajnában és Oroszországban, akik nem akarnak ott lenni. Besorozták őket, harcra kényszerítették őket, gyilkolni kényszerítették őket –
de miért? És meddig? Itt az ideje, hogy abbahagyjuk.
Remélem, hogy az Egyesült Államok és Európa nagyon szoros partnerséget fog kiépíteni. Természetesen már van szövetség, de remélem, hogy eljutunk egy olyan helyzetbe, ahol egyáltalán nem lesznek vámok, valódi szabadkereskedelmi övezet Észak-Amerika és Európa között. Ez az én kívánságom. És az emberek nagyobb mozgásszabadsága: Ha valaki Európában – vagy Amerikában – akar dolgozni, annak lehetségesnek kell lennie. Ez volt a tanácsom az elnöknek.
Ami az európai szabályozást illeti: Európa túlszabályozott. Túl sok szabály nehezíti meg a cégalapítást. A nagyvállalatok védettek – a kis- és középvállalkozások rovására. Az eredmény: Európában sok nagyon kicsi cég, néhány nagyvállalat van – de alig van valami a kettő között. Nagyon nehéz kisvállalatként növekedni. A nagyvállalatok “eltérítették” a szabályozást. Nem akarnak enyhülést, mert a szabályok a monopóliumaiknak kedveznek.
A kormányok feladata, hogy kimondják:
Segítenünk kell a kisvállalkozásokat és csökkentenünk kell a szabályozást.
Mert az európai szabályozási környezet fojtogató és Brüsszel is súlyosbítja azt. Tehát vannak helyi szabályok, nemzeti szabályok – és aztán EU szabályok .Sok szabályozás! Ez rendkívül megnehezíti a cégalapítást és a sikert. Úgy gondolom, hogy Európának radikális deregulációra van szüksége. És ha ez azt jelenti, hogy ki kell lépni az EU-ból, akkor legyen.