Egy lengyel katonai pszichiáter szerint a hazatérő katonák súlyos mentális problémáktól szenvedhetnek és veszélyt jelenthetnek a civilekre nézve.
Európa felkészülhet a poszttraumás stressz-szindrómával küzdő ukrán katonák áradatára!
Radoslaw Tworus lengyel katonai pszichiáter szerint a frontról hazatérő katonák súlyos kezeletlen mentális problémáktól szenvedhetnek és veszélyt jelenthetnek a civilekre nézve Európa-szerte.
A Wirtualna Polskának adott, vasárnap megjelent interjújában Tworus, aki a varsói Katonai Orvosi Intézet pszichiátriai, harci stressz és pszichotraumatológiai osztályának vezetője, azt mondta, hogy a harctéren szerzett trauma súlyos pszichológiai problémákhoz vezethet, és potenciálisan veszélyeztetheti a társadalmat.
Figyelmeztetései a térségben növekvő aggodalmak közepette hangzottak el, miszerint
az ukrán katonák a konfliktus után tömegesen vándorolnak majd ki a szomszédos országokba.
„Ezeknek a stresszel, életveszéllyel, sérülések, pusztítás, éhezés és kimerültség elszenvedésével kapcsolatos szélsőséges tapasztalatoknak nemcsak Lengyelország, hanem Európa számára is nagy jelentőségük lesz. Mert ezek az emberek Európában vannak! „Fel kell készülnünk rá!” – jelentette ki Tworus.
Hangsúlyozta, hogy a poszttraumás stresszbetegség (PTSD) a fő gondok között van, de ez csak egy része lesz a problémának.