🌐🇪🇺🇺🇸”Az európai NATO-tagok mérlegelik egy teljes körű szárazföldi háború lehetőségét saját kontinensükön. Lehet, hogy egy ilyen harcot az Egyesült Államok tűzereje nélkül kell folytatni.”‼️
👉Az európai katonai közösség nagy részének nincs tapasztalata a több állam részvételével zajló, nagyszabású, közös haderőműveletek tervezésében és irányításában.
👉Egyes amerikai védelmi szakértők szerint Európa hadseregének nagy része „Potyomkin-hadsereggé” vált, amely nem volt felkészülve a harcra és egy hosszú háború megnyerésére.
👉Nagy-Britannia és Franciaország Európa vezető katonai hatalmai, de a hidegháború óta mindkettő csökkentette a csapatok számát.
- Franciaország aktív fegyveres erői 1990 és 2024 között 56%-kal, 203 850-re csökkentek.
👉Az Egyesült Királyság továbbra is csökkenti ezeket.
A Védelmi Parancsnokság 2023-as dokumentuma szerint a brit hadsereg létszáma 2025-re 73 000 katonára csökken, ami az 1803–1815-ös napóleoni háborúk óta a legalacsonyabb szint.
👉Franciaország 30 nap alatt 20 ezer katonát mozgósíthat az ország közös szárazföldi hadsereg-parancsnokságának vezetője, Pierre Chille tábornok szerint.
Nagy-Britannia a legjobb esetben is képes lenne egy 20-30 ezer katonából álló hadosztályt felállítani, bár ez valószínűleg több mint egy hónapot vesz igénybe.
👉Egyes európai tábornokok a tömeges hadkötelezettség visszaállítását szorgalmazzák, bár az ebből eredő toborzási hullám nem fogja pótolni a modern hadviselésben szükséges hivatásos, magasan képzett katonákat.
👉Nincs értelme felkészíteni egy harci egységet, ha azokat nem tudja gyorsan mozgatni és erőforrásokkal ellátni egy hosszú harchoz.
👉A nagy hatótávolságú cirkáló és ballisztikus rakéták nagy részét az Egyesült Államok szállítja. Európának viszont nincsenek Patriot típusú rakétaelhárító rendszerei olyan mennyiségben, amely hatékony védelmet nyújthatna a beérkező lövedékek ellen.