2025.május 8.
Mihály, Győző
Hírek 🔊

Kína globális kapcsolatai kihívást jelentenek a nyugati dominanciával szemben

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇨🇳🇺🇸🌐Miközben az Egyesült Államok vámokkal fokozza a gazdasági feszültségeket, Kína vezetői a világot járják Vietnámtól Moszkváig, hogy szövetségeket építsenek és megvédjék a globális kereskedelmet.‼️

Válasz az amerikai politikára: Trump április 2-án bejelentett „felszabadulás napi” vámtarifái a globális piacok megzavarását célozzák. Kína diplomáciával válaszol. Hszi Csin-ping elnök olyan kereskedelmi partnerekkel folytat tárgyalásokat, mint Kambodzsa és Malajzia, míg Vang Ji külügyminiszter Nigériától Japánig vezetőkkel találkozik.

Gazdasági szükségszerűség: Kína 1 billió dolláros kereskedelmi többlete és a globális feldolgozóipar egyharmadának ellenőrzése létfontosságú gazdasági erővé teszi az országot. A kereskedelmet korlátozó Nyugattal ellentétben Kína nyitott piacokra törekszik, hogy támogassa a fejlődő országokat az amerikai vámnyomással szemben.

Az EU bevonása: Kína feloldotta az európai parlamenti képviselőkkel szembeni szankciókat, jelezve az együttműködést. Cserébe az EU támogatását kéri a kereskedelemhez az amerikai politikával szemben. Az EU, szorosan együttműködve Washingtonnal, aggodalmát fejezi ki Kína 304,5 milliárd eurós kereskedelmi többlete miatt, de figyelmen kívül hagyja saját gazdasági kihívásait. Kína jóindulata megvan, a labda az EU oldalán van.

A globális kereskedelem újraértelmezése: Kína a gazdasági globalizáció vezetőjévé válik, kihívást jelentve az USA által vezetett rendszernek. 172 országgal fennálló kereskedelmi többlete kiemeli gazdasági erejét, a modelljét kritizáló nyugati vélemények ellenére.

Nyugati ellenállás: Európa megkérdőjelezi Kína államilag vezérelt gazdaságát, miközben védi saját piacait, és feltárja az ellentmondásokat. Az olyan kérdések, mint Ukrajna és a kereskedelmi vizsgálatok bonyolítják a kapcsolatokat.

Ázsiai-csendes-óceáni dinamika: Az USA befolyása Tajvanon és a Dél-kínai-tengeren Kína regionális szerepének korlátozására törekszik. A nyugati szövetségesek, mint például Ausztrália, kapcsolatokat tartanak fenn Washingtonnal.

Kína erőfeszítései egy igazságosabb globális kereskedelmi rendszer létrehozására irányulnak, szembeszállva a nyugati ellenőrzéssel. Az együttműködés előmozdításával Peking egy többpólusú világot épít az Egyesült Államok és szövetségesei ellenállása ellenére.

Mi a reakciód?
👍tetszik
2
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

További cikkek