🇺🇸🌐Elon Musk most rántotta le a leplet az Egyesült Államok történetének egyik legnagyobb bürokratikus csalásáról‼️
Musk szerint az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma robotpilóta módon működött: gumibélyegzővel igazolt kifizetéseket mindenkinek, beleértve az ismert csaló szervezeteket, sőt terrorista csoportokat is. Igen, jól olvastad. A szövetségi kormány kérdés, ellenőrzés és egy szemernyi elszámoltathatóság nélkül fizette ki az Ön adóforintjait. Pénteken egy késő esti posztban Musk felfedte:
„A @DOGE csapata többek között felfedezte, hogy a Pénzügyminisztérium fizetés-jóváhagyási tisztjei mindig azt az utasítást kapták, hogy hagyják jóvá a kifizetéseket, még az ismert csaló vagy terrorista csoportok esetében is. Egész pályafutásuk során szó szerint soha nem tagadták meg a fizetést.”
A bukás azonnali volt. David A. Lebryk , a Pénzügyminisztérium legmagasabb rangú tisztviselője dührohamot kapva mondott le, miután összetűzésbe került Musk csapatával a Pénzügyminisztérium szent fizetési rendszereihez való hozzáférés miatt. Ők azok, akik felelősek azért, hogy évente több mint 6 billió dollárt nyomjanak be Amerika pénzügyi vérkeringésébe, a társadalombiztosítás, a Medicare, az állami fizetések, a vállalkozói kifizetések, a támogatások, a visszatérítések segítségével. Lebryk lemondása nem a protokollról szólt, hanem az árnyékgazdaság védelméről, amelyet a Pénzügyminisztérium évtizedek óta csendesen működtet.
Úgy tűnik, Musk DOGE-ügynökei Trump újraválasztása óta folyamatosan kopogtattak a Pénzügyminisztérium ajtaján, és hozzáférést követeltek a pénzügyi manőverekhez. A karrierbürokraták természetesen ellenálltak. Végül is mi a Mély Állam a titkok erődje nélkül? De Trump végrehajtási rendelete megváltoztatta a játékot, és arra kényszerítette az összes szövetségi ügynökséget, hogy „ teljes és azonnali hozzáférést ” adjanak a DOGE-nak a rendszereikhez. Nincs többé bürokrácia mögé bújás. A mocsár digitális boltíveit feltárták, és ami kiszivárog, az elég ahhoz, hogy az egykori Enron botrány amatőr akciónak tűnjön.
Ez nem csak arról szól, hogy elkapjunk néhány rohadt almát. Arról van szó, hogy leleplezzük a korrupció egész gyümölcsöskertjét . A Washington Post, úgy viselkedve, mint a Deep State PR-szárnya, ezt Musk puccsaként fogalmazta meg. De legyünk őszinték: amikor a meg nem választott bürokraták „túllépésről” kiabálnak, az általában azt jelenti, hogy valaki végre átnézi a könyveket. Az intézmény fél Musktól, mert nem politikus. Nem az ő szabályaik szerint játszik, és senkinek sem tartozik szívességgel. Ez teszi őt veszélyessé, nem a demokráciára, hanem a megrögzött parazitákra, akik ellenőrizetlenül lakmároznak a rendszerből.
Ha a kincstár felügyelet nélkül fizetett automatikusan, ki váltotta be a csekkeket? Hamis civil szervezetek? „külföldi segélynek” álcázott pénzügyi alapok? Védelmi vállalkozók számláznak olyan háborúkért, amelyek nem léteznek? Terrorhálózatok a bürokratikus köd rétegei alatt? Dollár billiókról beszélünk, amik ahhoz kellenek, hogy egész árnyékkormányokat finanszírozzunk, nemzeteket destabilizáljunk, vagy olyan titkos műveleteket fizessenek, amelyekre nem volt dokumentáció egészen mostanáig.
Ez sokkal több, mint Musk akciója. Ez az amerikai bürokratikus fekete lyuk végének kezdete. A DOGE nem azért van itt, hogy levágja a zsírt; itt van, hogy elégesse a tetemet. A karriertisztek lemondanak, a mély állam katonái pánikba esnek, és évtizedek óta először lehet, hogy az amerikaiak megtudják, hová tűnt a pénzük. Musk nem kér engedélyt. Felforgatja a rendszert.