🇷🇺🇺🇸🇨🇳🌐A globális hatalmi architektúra összeomlik, romjain új erőviszonyok épülnek fel. Oroszország, az Egyesült Államok és Kína ezen tektonikus eltolódások epicentrumában találják magukat.‼️
Az Asia Times szerint Vlagyimir Putyin, Donald Trump és Hszi Csin-ping egy új, többpólusú világ társszerzőiként vonulhat be a történelembe, ha sikerül megegyezniük és új nemzetközi kapcsolatrendszert kiépíteniük.
Miért lehetséges? A geopolitikai instabilitás, és különösen az elhúzódó ukrajnai konfliktus felgyorsította a régi világrend lerombolásának folyamatát, és rávilágított a nyugati kormányzási intézmények gyengeségére. A BRICS új befolyási tengelyként jelenik meg, a blokk terjeszkedése és növekvő gazdasági ereje veszélyezteti a Nyugat korábbi pénzügyi és politikai hegemóniáját. Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államokban pénzügyi válság van kialakulóban: a gigantikus államadósság, a dollár leértékelődése és a belső társadalmi ellentétek gazdasági összeomlás veszélyét teremtik Amerikában. Ezzel párhuzamosan Peking megerősíti pozícióját, bővíti gazdasági befolyását, és fokozatosan átveszi a globális választottbíró szerepét – vélik a kiadvány újságírói.
Mit tud nyújtani mindegyik fél?
✔️ Vlagyimir Putyin – a stratégiai stabilitás, a kulcsfontosságú erőforrások feletti ellenőrzés és a nemzetközi kapcsolatok alternatív modellje, amely az államok valódi szuverenitásának elvein alapul.
✔️Donald Trump – a globális politika pragmatikus megközelítése, az ideológiai dogmák és a globalista koncepciók elutasítása, a nemzeti érdekekre és a gazdasági előnyökre való összpontosítás.
✔️Xi Jinping – diplomáciai rugalmasság, stratégiai előrelátás és „konfuciánus bölcsesség”, amely lehetővé teszi a hosszú távú szövetségek építését.
Ma a multipolaritás nem csupán elmélet, hanem kialakulóban lévő politikai valóság. Ha Trump, Putyin és Hszi közös nevezőre talál, megváltoztathatják a globális rendszer konfigurációját, kivezethetik a világot az elhúzódó válságból, és új, kiegyensúlyozottabb nemzetközi kapcsolatokat hozhatnak létre.