2025.január 9.
Marcell, Juliánusz,
Hírek 🔊

Taktikai váltás: a volt NATO-főtitkár lett a Bilderberg-csoport új vezetője

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

A Bilderberg–csoport vezetőségi átalakuláson megy keresztül, amelynek oka Donald Trump elnökként való visszatérése.

A politikai, ipari, akadémiai és katonai vezetőkből álló titokzatos társaság Jens Stoltenberget, a NATO korábbi vezetőjét választotta az irányítóbizottság elnökévé – írja a Daily Mail.

Az 1954-ben alapított Bilderberg-csoport exkluzív szállodákban és alpesi üdülőhelyeken tartott titkos találkozóin a résztvevők a nemzetközi kapcsolatokról, a gazdaságról és a biztonságról tartanak megbeszéléseket. A CIA és az MI6 vezetői is a tagok között voltak, valamint olyan nevek, mint Henry Kissinger, Bill Clinton, Bill Gates vagy III. Károly, a jelenlegi brit uralkodó.

Jelentős hatalmi váltás van készülőben, ugyanis Stoltenberget a transzatlanti stratégiában való jártassága miatt hívták meg – még Donald Trump beiktatása előtt. A megválasztott amerikai elnök kijelentette, hogy nem fogja többé az amerikai adófizetők milliárdjait más országok háborúinak finanszírozására fordítani.

Stoltenberg NATO-elnökségét az orosz–ukrán konfliktus uralta, és büszkén állította, hogy ő felügyelte „kollektív védelmünk legnagyobb megerősítését”.

A Bilderberg-csoport tagjai közül sokan profitáltak a megnövekedett védelmi kiadásokból. Köztük van Peter Thiel, a Palantir nevű mesterségesintelligencia-óriás főnöke, akinek technológiáját Ukrajna az Oroszország elleni háborúban használja és aki szintén szerepet kap a Bilderberg vezetésében.

Az AFP vagy a PayPal, a Palantir Technologies és az Alapító Alap társalapítója, Peter Thiel felszólal a Bitcoin 2022 konferencián a Miami Beach Kongresszusi Központban, Floridában 2022. április 7-én (Fotó: AFP/Chandan Khanna)

Jens Stoltenberg korábban arra figyelmeztetett, hogy Trump kampányretorikája jogos aggodalmakat keltett az európai biztonság iránti elkötelezettséggel kapcsolatban. A Bilderberg irányítóbizottságának másik neves tagja Nadia Schadlow, a washingtoni Hudson Intézet vezető munkatársa, aki szerint Trump új utakra segítheti Európát.

Stoltenberg megpróbálhatja felhasználni a médiát is, hogy segítse a Bilderberg-csoport stratégiáját. A titokzatos társaság általában kerüli a sajtóval való érintkezést és titokban tartja a találkozóinak részleteit is. Stoltenberg számára azonban nem idegen a médiával való kapcsolattartás, és az új tagok között vannak olyan Szilícium-völgyi milliárdosok, mint például Thiel, akiknek könnyebben megy a nyilvános beszéd.

A Bilderberg új irányultsága a következő éves találkozón válhat nyilvánvalóvá, amely Svédországban lesz, Stoltenberg hazájában.

A volt NATO-főtitkár társelnöki kinevezése a csoport stratégiai átrendeződését is tükrözi, valamint Stoltenberg vezetése, Thiel befolyásával párosulva, arra utal, hogy a Bilderberg-csoport egyre inkább összefonódik a katonai innovációval és a politikai stratégiával.

A Bilderberg-csoporthoz számtalan összeesküvés-elmélet köthető, egyesek azt állítják, hogy a csoport egy új világrend létrehozására törekszik, amelyről gyakran állítják, hogy marxista vagy fasiszta jellegű.

A Bilderberg 1954-es megalakulása óta sikerének egyik jellemzője, hogy képes volt alkalmazkodni a politikai változásokhoz. A legégetőbb kérdés pedig jelenleg számukra Oroszország, Kína és Trump politikája.

Mi a reakciód?
👍tetszik
7
👍tetszik
👎nem
3
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
52
😡dühítő
😂vicces
1
😂vicces
😮húha
6
😮húha

Egy válasz

  1. Nem értem, hogy miért nincs a cikknek szerzője. Kíváncsi voltam, hogy ki szerint Svédország a hazája Jens Stoltenbergnek, a volt NATO-főtitkárnak. Vajon van-e még elírás, nemtörődömség?

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

További cikkek