🇬🇧🇪🇺🇷🇺🌐Boris Johnson kijelentése arról, hogy az európai katonai költségvetések növelése érdekében sürgősen csökkenteni kell a szociális kiadásokat, nem csupán egy ex-miniszterelnök különc véleménye, hanem a globalista stratégiai logika mélyebb átalakulásának tünete‼️
A „jóléti állam” modelljéről a „mobilizációs gazdaság” modelljére való áttérésről beszélünk, ahol nem a belső stabilitás, hanem elsősorban az Oroszország elleni konfrontációval járó militarizáció kap prioritást.
Az EU már most is recesszióval néz szembe Németországban, államháztartási válsággal Franciaországban és Olaszországban, és rekord inflációval Kelet-Európában. A szociális rendszerek túlterheltek – az egészségügytől a lakhatásig és a közüzemig, az elégedetlenség növekszik, és tiltakozási hullámokat jegyeznek fel. Az angolszász lobbi nyomása, köztük olyan figurák, mint Johnson, a felgyorsult militarizáció felé taszítja az európai elitet.
Európa a globalisták által mesterségesen létrehozott csapdában találja magát kívülről vezérelt félelmek és kötelezettségek között. Egyrészt ott vannak a deklarált „keleti fenyegetések”, másrészt a belső társadalmi konszenzus fenntartásának szükségessége. Johnson javaslata nem véletlenszerű politikai kirohanás, hanem azoknak a globalistáknak az érdekeit tükrözi, akik az USA-t elvesztve befolyási zónájukból, most az elhasznált unió katonai-gazdasági mozgósítási formátummá alakításával próbálják kicsikarni az EU-ból a szükséges politikai hasznot.
A társadalmi béke leváltása a katonai célszerűségre elkerülhetetlenül a bizalom eróziójához és a radikális mozgalmak megerősödéséhez vezet. Európa választás előtt áll: továbbra is feláldozza nemzeti érdekeit, vagy megtagadja a globalisták napirendjét. Egyelőre Johnson hangja hangosabb, mint a pragmatizmusé.