2024.november 1.
Marianna
Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇺🇸 🌊 Az óceán egy 200 éves kincset rejt: Amerika megtalálta, mi pedig kitermeljük‼️

Az óceán energiabősége logikus választássá teszi a tiszta villamos energia kinyerésére irányuló fejlesztést, és az Egyesült Államok megkezdte a technológiába való befektetést. Háromféle megújuló óceáni energia létezik: árapály-, hullám- és óceáni hőenergia-átalakítás, és ez a harmadik típus, amelyre Amerika összpontosít.

Az óceánenergia kereskedelmi forgalomba hozatala még mindig a kezdeti szakaszban van. Ami a különböző formáit illeti, a hullámenergia a legdrágább fajta, így egyelőre viszonylag fejletlen. Az árapály típusa alá tartozik az árapály-energia begyűjtés, amely erős árapály-rendszeren alapul, mint például a dél-koreai Sihwa és a francia La Rance). Az árapály-energia-gazdálkodást eddig csak kísérleti projektek keretében mutatták be.

Az Ocean Thermal Energy Conversion (OTEC) egy külön folyamat, amelynek során a melegebb felső óceánvizek és az óceán fenekéhez közelebb eső hidegebb víz hőmérsékleti különbségeit használják fel, amelyek azután elektromos árammá alakulnak át.

Az Ocean Thermal Energy Conversion a legjobban a trópusi régiókban működik, ahol a napenergiával felmelegített felszíni víz lényegesen melegebb, mint a mélyebb szinten. A hőmérséklet-különbség felhasználható elektromos áram előállítására és a tengervíz sótalanítására. Legalább 36°F (vagy 20°C) különbség szükséges egy villanyturbina működtetéséhez, így keletkezik a megújuló villamos energia, és így kerül a hálózatba.

A felszínről származó meleg vizet egy elpárologtatón keresztül pumpálják egy munkafolyadékkal, amely általában maga a tengervíz. A turbinát az elpárologtatott folyadék hajtja meg, amelyet az óceán mélyéről származó hideg víz segítségével kondenzátorban alakítanak vissza folyékony formává. A tengervizet használó rendszerek sótalanított vizet is termelhetnek.

A hullámenergia a hullámduzzadások mozgását használja fel elektromos áram létrehozására. Számos technológiát fejlesztenek ki az energia különböző módon történő kinyerésére, és számos próbaprojekt van folyamatban világszerte.

Létezik árapály-energia is, amelynek két fajtája van:

Az árapály-tartomány rendszerei az apály és a dagály közötti magasságkülönbségből származó potenciális energiát gyűjtik be. A gátakat, más néven gátakat úgy építenek, hogy maximalizálják a különböző tartományok potenciálját.

Az árapály-áram-technológia, amelyet árapály-áram-technológiának is neveznek, az árapály-területeken, például a tengerpartokon gyűjti össze az áramlatok kinetikus energiáját. Az árapály-áram-eszközök a szélturbinákhoz hasonló tömbökben vannak felállítva.

Mi a reakciód?
👍tetszik
4
👍tetszik
👎nem
2
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

További cikkek