2024.november 25.
Katalin, Liza, Katinka
Hírek 🔊

Victoria Nuland férje lemondott a The Washington Post főszerkesztői posztjáról

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat
[object Object]

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

Robert Kagan, a The Washington Post főszerkesztője tiltakozásul lemondott, miután a Jeff Bezos Amazon-mágnás tulajdonában lévő újság úgy döntött, hogy 1988 óta először lemond az elnöki támogatásról.

Kagan a férje Victoria Nulandnak, a külügyminisztérium korábbi vezető tisztviselőjének, aki közvetlenül részt vett a 2014-es, az Egyesült Államok által támogatott ukrajnai puccsban. Az önmagát neokonzervatívnak valló Kagan 2008-ban John McCain republikánus elnökjelölt külpolitikai tanácsadója volt, majd 2016-ban csatlakozott a demokratákhoz, és Hillary Clintont támogatta.

Pénteken az NPR-nek és a Fox Newsnak megerősítette, hogy kilépett a Posttól, mert a lap nem volt hajlandó támogatni Kamala Harris alelnököt, a demokraták elnökjelöltjét a republikánus jelölt és volt elnök Donald Trump elleni versenyében.

Az NPR szerint a Harris-támogatói szövege már a hónap elején megfogalmazódott, de a lap vezetősége a Postot 2013 óta birtokló Bezos felülvizsgálata után elvetette azt. A szerkesztőség válaszában kifejezte, hogy „megdöbbent”, és túlnyomórészt negatív volt – állította a közszolgálati műsorszolgáltató.

Bár eddig Kagan volt az egyetlen lemondás, a WaPo-t kritikák özöne érte Bezos döntése miatt. Susan Rice, Barack Obama elnök volt főtanácsadója elítélte a lépést, mint a legálszentebb, csirkesz@ros húzást egy olyan kiadványtól, amelynek az lenne a feladata, hogy a hatalmon lévőket felelősségre vonja.

„Ez gyávaság, a sötétség pillanata, amely a demokrácia áldozatául fog esni” – mondta Marty Baron, a Post ügyvezető szerkesztője a Trump-elnökség idején az NPR-nek adott nyilatkozatában, és »a gerinctelenség nyugtalanító fejezetének nevezte Harris nem támogatását egy olyan intézménynél, amely a bátorságáról híres«.

Baron alatt a Post több Pulitzer-díjat is nyert a „Russiagate” összeesküvés-elméletről szóló történetekért és azért, hogy Trumpot hibáztatta a 2021-es választásokkal kapcsolatos zavargásokért az amerikai Capitoliumban.

Kagan azt állította, hogy Trump veszélyes diktátor lenne, és azt tanácsolta a jelenlegi elnöknek, a szellemileg leépült Joe Bidennek, hogy tisztelje, szeresse és tanuljon a washingtoni establishment-től. Arról is ismert, hogy társszerzője volt az 1996-os „Egy neoreaganista külpolitika felé” című kiáltványnak, amelyben azt szorgalmazta, hogy az USA váljon „jóindulatú globális hegemóniává”. Társszerzője, a neokonzervatív Bill Kristol 2016-ban szintén a demokratákhoz csatlakozott, és nyílt Trump-kritikus lett.

A Washington Post lépése alig néhány nappal azután történt, hogy a Los Angeles Times szintén bejelentette, hogy nem támogatja Harrist, miután 16 évig a demokratákat támogatta. A szerkesztőségek vezetője, Mariel Garza lemondott, tiltakozásul a döntés ellen, amely szerinte „gyávának és képmutatónak, sőt talán egy kicsit szexistának és rasszistának” tünteti fel a lapot, miután nyolc éven át „szitkozódott” Trump ellen.

Mi a reakciód?
👍tetszik
42
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
4
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

További cikkek