A Világgazdasági Fórum (WEF) új korszakba lép – vagy inkább elmélyíti a régit. Peter Brabeck-Letmathe, a Nestlé vezetőjének kinevezésével a fórum ideiglenes elnökévé egyértelművé vált, hogy azok, akik változásban reménykedtek, inkább technokrata energiabiztonságot kapnak Klaus Schwab stílusában. Csak az “érdekelt felek utópiájának” PR-homlokzata nélkül. Ahelyett, hogy a közjóra gondolnánk: tiszta vállalati érdekek jelentek meg. Fenntarthatóság helyett: az erőforrás-felhasználás mint üzleti modell merül fel. Brabeck nemcsak iparos ember, hanem az ideológia végrehajtója is.
“A víz nem emberi jog” – A WEF új vezetőjének cinikus világképe
Ez az interjú világszerte felháborodást váltott ki: 2005-ben Peter Brabeck azt mondta, hogy az az elképzelés, hogy a víz egyetemes emberi jog, “szélsőséges”. Logikája szerint a víznek piaci értékkel kell rendelkeznie – csak így lehet hatékonyan szabályozni. Vezetése alatt a Nestlét többször is kritizálták, amiért a vízhiányos régiók vízkészleteit palackozott víz előállítására használta fel. Például a vállalatot azzal vádolják, hogy aszály idején több millió gallon vizet termelt ki Kaliforniában anélkül, hogy megfelelő kompenzációt nyújtottak volna, vagy a helyi közösségek érdekeit figyelembe vették volna. Ezt a hozzáállást később “korrigálták”, de az irány megmaradt: számára a víz árucikk, nem az élethez való jog. A Nestlé-t hivatali ideje alatt széles körben kritizálták, mert a vállalat kiszivattyúzta a talajvizet az aszályos területeken, például Kaliforniában és Pakisztánban – hogy palackozott vízként magas áron értékesítse. A helyi közösségek lemaradtak – kiszáradtak és jogfosztottak lettek. (Forrás: The Guardian, Wikipédia)
Bébiételek, gyarmati marketing és bojkottok
Brabeck-Letmathes vezetői időszakának a hírhedt “Nestlé-bojkott” is része volt. A vád az volt, hogy a csecsemőtej por agresszív forgalmazása a fejlődő országokban oda vezetett, hogy az anyák felhagytak a szoptatással, ami gyakran végzetes következményekkel járt a tiszta ivóvíz nélküli régiókban élő kisgyermekek számára. A Nestlé javulást ígért, de a gyakorlat alig változott. (Wikipédia: Nestlé bojkott)Peter Brabeck-Letmathe olyan világnézetet képvisel, amely tökéletesen illeszkedik a Világgazdasági Fórum architektúrájába: a piacok mint irányítási eszközök, a vállalatok mint világformálók, a demokráciák mint nyugtalanító háttér.
- Agytrösztökben, üzleti bizottságokban ült, és részt vett az ENSZ Globális Megállapodásának kezdeményezésében – mindig a “hatékonyságra” összpontosítva.
- Az ember okozta éghajlatváltozással kapcsolatos szkepticizmusa ugyanolyan feltűnő volt, mint a környezeti és társadalmi normákhoz való hozzáállása: alkalmazkodás az átalakulás helyett. (Forrás: The Guardian)
Kinevezése egyértelművé teszi, hogy a WEF nem törekszik az irányváltásra. Megduplázza technokrata szorítást a globális kormányzás felett, amit a vállalati érdekek igazgatnak, iparági lobbisták irányítanak és egy olyan közönségre hat, amely már alig ért valamit. Brabeck 2019-ben szó szerint azt mondta egy interjúban: “Megtettük az első lépést egy új emberiség felé.” Brabeck-Letmathe a WEF technokrata gondolkodását képviseli – az élelmiszer, a víz, a genetika feletti ellenőrzést. Vele az élen a “Great Reset” új dimenzióba lép, amelynek az eredménye az emberiség teljes átalakulása lesz. Aki azt hitte, hogy Schwabot egy pozitív víziókkal rendelkező ember követi, az téved. Brabeckkel egy vállalati stratéga veszi át az irányítást, aki privatizálni akarja a vizet, relativizálni akarja a klímavédelmet és fukarkodni akar az emberi jogokkal. A Világgazdasági Fórum tehát minden eddiginél inkább a globalista elit játszóterévé válik szemben a tömegek érdekeivel.