Nick Clegg, a Meta globális ügyekért felelős elnöke elismerte, hogy a vállalatnak nehézségei vannak a tartalmi irányelvek betartatásával, és elismerte, hogy „túl gyakran vesznek le ártalmatlan tartalmakat”, miközben sok felhasználóra igazságtalan büntetés vár.
A Meta elismerte, hogy a múltban túl keményen járt el bizonyos tartalommoderációkkal, és ezzel Donald Trump felé közeledett, mivel a cég vezérigazgatója, Mark Zuckerberg „aktív szerepet” szeretne vállalni a technológiai politikai viták alakításában az új amerikai kormányzatban – írja a Financial Times.
A Meta a platform biztonsága és a szabad véleménynyilvánítás egyensúlyának megteremtése miatt folyamatosan javulást ígér, bár Clegg elismeri, hogy egyetlen platform sem lesz képes „100%-ban” helyesen cselekedni.
Clegg megjegyzései akkor hangzottak el, amikor a Szilícium-völgy vezetői azért versengenek, hogy Trump kegyeit keressék, aki a múltban többször összeütközésbe került az általa baloldalinak tartott választókörzettel, amely finanszírozta ellenfeleit és cenzúrázta őt.
Sajnálatát fejezte ki a COVID-19 tartalom eltávolításával kapcsolatban is, ami megismétli Zuckerberg korábbi, a Kongresszus előtt tett beismerését, miszerint meghajolt a „kormányzati nyomás” előtt.
A Meta fogadkozik, hogy finomítani fogja a megközelítését, de szkepticizmussal néz szembe a biztonság és a szólásszabadság egyensúlyának megteremtését illetően.
Az újságírókkal tartott tájékoztatón Clegg azt mondta, hogy Zuckerberg szívesen vállalna „aktív szerepet azokban a vitákban, amelyeket bármelyik kormánynak folytatnia kell arról, hogy megőrizze Amerika vezető szerepét a technológiai szférában”.
A Metának egyre bonyolultabb politikai környezetben kell majd eligazodnia.
Elon Musk, a rivális X közösségi médiaplatform milliárdos tulajdonosa Trump egyik legközelebbi tanácsadója, miután dollármilliókat öltött az újraválasztási kampányába, és várhatóan segíteni fog a szövetségi AI- és technológiai politika alakításában.
Trump korábban azt is mondta, hogy a Fehér Házba való visszatérése után nem tiltaná be a TikTokot, hogy megkísérelje megőrizni a „versenyt” a Meta által uralt piacon, és megvizsgálná a közösségi média moderálására vonatkozó szabályozás felülvizsgálatát.