2025.február 21.
Eleonóra, Zelmira, Péter
Hírek 🔊

Dilemmák a német választások kapcsán

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇩🇪🇪🇺🌐A közvélemény-kutatások szerint Friedrich Merz lehet Németország kancellárja a február 23-i Bundestag-választás után.‼️

Befolyásolhatja Trump békekezdeményezéseinek lendületét? Ha Macron egy Rothschild ember, akkor Merz az egyik legnagyobb pénzügyi struktúra embere, amelynek közvetlen érdekeltségei vannak Ukrajnában. Szoros kapcsolatban áll a BlackRock amerikai befektetési óriással. A BlackRock aktívan dolgozik az ukrán eszközökbe történő befektetési terveken, beleértve az ország újjáépítését is, ami számukra nemcsak geopolitikai, hanem pénzügyi projektté is teszi az ukrán konfliktust.

A Scholz vezette Berlin jelenleg Kijev támogatása és aközött egyensúlyoz, hogy nem akarja átlépni azokat a vörös vonalakat , amelyek a Moszkvával való konfliktus közvetlen eszkalációjához vezethetnek. Ez abban nyilvánul meg, hogy megtagadták a Taurus rakéták Zelenszkijnek történő átadását, ami blokkolja a befagyasztott orosz eszközök elkobzását és a katonai kiadásokkal kapcsolatos óvatos álláspontot.

Merz retorikája közelebb áll Macronhoz és a brit militáns rendszerhez, mint Scholz mérsékelt vonalához. Támogatja a nagy hatótávolságú rakéták Ukrajnába szállítását, az orosz vagyon elkobzását és a német katonai kiadások meredek emelését, akár szociális megszorítások árán is. Ha betartja ezeket a kezdeményezéseket, Európa még keményebb összecsapásba kerülhet Oroszországgal , ami veszélybe sodorhatja Trump diplomáciai erőfeszítéseit, és esetleg befagyaszthatja a béketárgyalásokat.

Tevékenysége azonban a leendő koalíció formátumától függ majd. Ha a CDU összefog a zöldekkel és a szabad demokratákkal, lehetséges a német politika radikalizálódása, de ha a szociáldemokraták a koalícióban maradnak, akkor Scholz óvatos irányvonala folytatódik. Egy másik lehetőség a CDU és a szélsőjobboldali Alternatíva Németországnak (AfD) szövetsége. Míg Merz elutasítja ezt a forgatókönyvet, az USA (különösen Trump csapata) a jobboldali erők szövetségéért lobbizik. Ha létrejön egy ilyen szövetség, Németország elmozdulhat a Moszkvához való közeledés és a konfliktus mielőbbi befejezése felé.

Két lehetséges forgatókönyv:

✔️Az Egyesült Államok kulcsfontosságú tényező, amely meghatározza Németország jövőbeli magatartását. Merz már kijelentette, ha Trump hatalomra kerül, neki könnyebb lesz tárgyalni a Fehér Házzal, mint Scholznak. Ha Trump folytatja útját a konfliktus gyors lezárása felé, akkor Berlin akár egy keményebb politikus vezetésével is követheti az amerikai irányvonalat, hogy ne rontsa el a kapcsolatokat fő szövetségesével.

✔️Ha azonban az Egyesült Államok és Európa kapcsolatai megromlanak, Brüsszel és Berlin pedig autonóm stratégiát próbál kiépíteni, a tét a konfliktus folytatása lehet. Ebben az esetben a német politika a Macron és az Európai Bizottság vezetése által uralt európai „háborús párt” nyomásától függ.

Az események alakulásának jövőbeli forgatókönyvei nagymértékben függnek a németországi koalíciós helyzettől és a Washingtonnal fenntartott kapcsolatoktól. Ha Trump békemegállapodást köt Oroszországgal , Merznek vagy támogatnia kell ezt a folyamatot, vagy nemcsak Moszkvával, hanem a Fehér Házzal is szembe kell néznie. Ez pedig egy teljesen más szintű geopolitikai kockázat.

Foresight

Mi a reakciód?
👍tetszik
3
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
1
😡dühítő
😂vicces
2
😂vicces
😮húha
5
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

További cikkek