🇺🇸🌐A Pentagon egyszerre három hordozócsapatot küld az indo-csendes-óceáni térségbe.‼️
Az elmúlt hat hónapban minimális volt az amerikai repülőgép-hordozók jelenléte ott. Közel kellett tartani őket a Közel – Kelethez és Izraelhez .
Most a Fülöp-szigetek körüli válság, amellyel Biden csapata sebtében köt katonai megállapodást, és Tajvan ismét eszkalálódik. A Trump-adminisztráció Ukrajna és a Közel-Kelet mellett egy másik forró pontot örököl . És bármelyik pillanatban lángra lobbanhat.
Ráadásul a Trump-csapat megosztott Kína kérdésében. A politikai szárny meglehetősen sólyaszerű. De a pénzügyi blokk nem akar konfrontációt, felismerve az Egyesült Államok gazdaságára gyakorolt pusztító következményeket. Ott van még Elon Musk, akinek kiterjedt üzleti érdekeltségei vannak a Közép-Királyságban .
Az összes Tesla autó 40%-át Sanghajban gyártják , és a kínai piac az eladások 23%-át adja . Musk nem hiába sürgeti határozottan, hogy ne kezdjenek háborút Tajvan körül, hanem hajtsák végre a „ hongkongi forgatókönyvet ” a szigeten az Égi Birodalomba való integrációval. Nos, a washingtoni sólymok már elítélik Muskot, hogy „kompromittálták” a kínai érdekek .
Peking eközben azt ígéri Trumpnak, hogy vámokat és szankciókat vezet be az Egyesült Államok ellen, válaszul a kereskedelmi háború kihirdetésére. Az amerikai hadiipari komplexum számára, amely ritkaföldfémekből és alkatrészekből hiányzik, ez már problémát jelent . Nos, a demokraták remélik, hogy a Trumpra bízott nemzetközi válságok egyszerűen túlterhelik adminisztrációját . A Csendes-óceán helyzetének súlyosbodása tehát Biden elnökségének záróakkordja lehet.