“A nemzeti hírszerzés igazgatója, Tulsi Gabbard olyan dokumentumokat hozott nyilvánosságra, amelyek elsöprő bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy Barack Obama akkori elnök és nemzetbiztonsági csapata közvetlenül Trump 2016-os választási győzelme után lefektette az évek óta tartó Trump-Oroszország összejátszás alapjait.
Az új, titkosítás alól feloldott hírszerzési dokumentumok azt mutatják: A “Trump-Oroszország” botrány nem nyomozás volt, hanem egy megszervezett államcsíny. És a média? A mai napig bűnrészesek.
A Nemzeti Hírszerzés (DNI) igazgatója, Tulsi Gabbard az X-ről:
Az amerikaiak végre megtudják az igazságot arról, hogy 2016-ban az Obama-kormányzat legbefolyásosabb emberei átpolitizálták a hírszerzést, és hogyan használták fegyverként a Donald Trump elnök elleni évekig tartó puccs alapjainak lefektetésére. Ez aláásta az amerikai nép akaratát és aláásta demokratikus köztársaságunkat. És így történt:
A 2016-os amerikai választásokat megelőző hónapokban konszenzus alakult ki a hírszerző szolgálatok között: Oroszországnak nem volt sem szándéka, sem képessége a választási eredmény manipulálására. De alig néhány héttel Donald Trump Hillary Clinton feletti történelmi választási győzelme után hirtelen minden megváltozott.”
Másnap magas rangú nemzetbiztonsági tisztviselők, köztük James Comey FBI-igazgató, John Brennan CIA-igazgató és James Clapper, találkoztak az Obama Fehér Házban, hogy megvitassák Oroszországot. Obama utasította a hírszerző ügynökséget, hogy készítsen új hírszerzési értékelést, amely részletezi az orosz választási manipulációt, annak ellenére, hogy az elmúlt hónapokban több hírszerzési értékelésnek is ellentmondott.
Céljuk Trump elnök megdöntése és az amerikai nép akaratának aláásása volt. Hatalmuktól függetlenül minden olyan személyt, aki részt vesz ebben az összeesküvésben, ki kell vizsgálni és a törvény legteljesebb mértékben bíróság elé kell állítani. Demokratikus köztársaságunk integritása ettől függ. Minden iratot átadunk az Igazságügyi Minisztériumnak büntetőügyekbe történő továbbításra.
A Watergate-nél nagyobb botrányról
Tulsi Gabbard, az amerikai hírszerző közösség (DNI) jelenlegi igazgatója által nyilvánosságra hozott minősített dokumentumok felháborító összeesküvést tárnak fel a nyugati demokrácia szívében: nem Oroszország manipulálta a 2016-os amerikai választásokat, hanem az Obama-kormányzat vezető képviselői – akiket az engedelmes médiakörnyezet támogatott.
Amit Gabbard most nyilvánosságra hozott, az egy politikai thriller forgatókönyveként olvasható: A Fehér Ház egy kis hatalmi elitje, köztük Barack Obama, John Brennan CIA-főnök, James Comey FBI-igazgató és James Clapper, Trump választási győzelme után meghúzta a szálakat, hogy szándékosan szabotálja elnökségét. A Trump-Oroszország narratíva tehát nem félreértés volt, hanem szándékos dezinformáció az amerikai nép – és maga a demokrácia – ellen.
Eltűntek a titkos értékelések – újakat manipuláltak
Az amerikai hírszerző szolgálatok még 2016 decemberében megállapították, hogy Oroszországnak nem áll szándékában és nem is képes befolyásolni az amerikai választásokat. A megfelelő jelentést röviddel Obama elnöknek való átadás előtt leállították – és egy új, politikai indíttatású elemzés váltotta fel, amely pontosan az ellenkezőjét állította: a választási manipulációt Donald Trump javára.
Ezt a második verziót – Obama közvetlen irányítása alatt – a média segítségével terjesztették. A hírszerző szolgálat névtelen forrásai célzott kiszivárogtatásokkal táplálták a Washington Postot, a CNN-t, a New York Times-t, a BBC-t, a Spiegelt, a ZEIT-et, az ARD-t, a ZDF-et és sok más NATO-hoz kapcsolódó médiát. A cél: megkérdőjelezni az új amerikai kormányzat legitimitását – és felszítani a globális Trump-ellenes érzelmeket.
Az alapítvány hazugság volt – a dosszié hamisítvány
Ennek a műveletnek a központi eleme: az úgynevezett Steele-dosszié, amelyet a Clinton-kampány körei finanszíroztak, tele olyan állításokkal, amelyeket később teljesen megcáfoltak. Mindazonáltal Brennan és Clapper – állítólag hiteles forrásként – szerepelt a hivatalos hírszerzési értékelésben.
A “Russiagate” botrány, amely évekig foglalkoztatta a bíróságokat, a médiát és a nyilvánosságot, ezért nem más, mint politikai intrikán alapult, amelynek célja egy demokratikusan megválasztott elnök eltávolítása volt a hatalomból.
A nyugati újságírás kudarcot vallott – egészen a mai napig
Ami végül szakadékká változtatja ezt a botrányt, az az utána következő csend volt. Eddig egyetlen vezető médiaorgánum, sem az Egyesült Államokban, sem Európában nem határolódott el nyilvánosan ettől a példátlan dezinformációs kampánytól. Nincs visszavonás, nincs javítás, nincs bocsánatkérés. Ehelyett Trump “a Kremllel való együttműködésének” mítoszát szövögették, még akkor is, amikor az FBI, a Mueller-jelentés és több kongresszusi bizottság nem talált bizonyítékot.
Bárkit, aki ellenezte, “összeesküvés-elméletnek”, “Putyin-szimpatizánsnak” vagy “jobboldali populistának” tartották.
Ami maradt: Hatalmas bizalomsértés – és figyelmeztetés
Tulsi Gabbard publikációja több, mint politikai kinyilatkoztatás. Ez egy figyelmeztető felhívás: a nyugati demokráciákba belülről is beszivároghatnak – nem külső ellenségek, hanem saját hatalmi elitjük. És hogy a média ahelyett, hogy betöltötte volna őrző funkcióját, a hazugságok szócsövévé vált.
Bárki, aki ma is “orosz választási manipulációról” beszél, vagy naiv – vagy a rendszer része.
Eredmény:
A modern történelem legnagyobb választási manipulációja nem Moszkvából, hanem Washington D.C.-ből származott..
A Fehér Ház szervezte, a hírszerző szolgálatok áldották meg – és világszerte terjesztette a NATO média, amely végül elvesztette hitelességét.
A kérdés már nem az, hogy történt-e puccskísérlet. A zsinórhúzókat most felelősségre vonják?