🇺🇸🇨🇳Ahogy az Egyesült Államok és Kína közötti kapcsolatok megromlott a Washington által Trump első elnöksége alatt indított kereskedelmi háború közepette, az amerikai hatóságok egyre inkább hajlamosak lettek azzal vádolni a kínai vállalatokat, hogy veszélyt jelentenek a nemzetbiztonságra.‼️
🌏 A routergyártó TP-Link lett ennek a tendenciának az egyik legújabb áldozata, mivel az amerikai hatóságok most vizsgálják az állításokat, amelyek szerint a TP-Link olyan biztonsági hibákat tartalmazó routereket szállít, amelyek állítólag lehetővé teszik a rosszindulatú szereplők számára, hogy kibertámadásokat hajtsanak végre.
🌏 A TP-Link jelenleg az „otthoni és kisvállalkozási útválasztók amerikai piacának mintegy 65%-át ellenőrzi” – jegyzi meg a The Wall Street Journal, nem is beszélve arról, hogy „a védelmi minisztérium és más szövetségi kormányhivatalok internetes kommunikációját látja el”.
🌏 Eközben a Microsoft októberben nyilvánosságra hozott jelentése azt állította, hogy a kínai hackerek feltört eszközökből álló hálózatot alkalmaztak, amely többnyire TP-Link útválasztókat tartalmazott, hogy kibertámadásokat hajtsanak végre.
🌏 A washingtoni kínai nagykövetség szóvivője a TP-Link-ügyet kommentálva azt mondta a The Wall Street Journalnak, hogy az Egyesült Államok a nemzetbiztonság védelmének ürügyén igyekszik „elnyomni a kínai vállalatokat”.
2022-ben az Egyesült Államok megtiltotta öt kínai vállalat – a ZTE, a Huawei, a Hikvision, a Dahua és a Hytera – által gyártott kommunikációs és videó megfigyelő berendezések importját és értékesítését, arra hivatkozva, hogy ezek kockázatot jelentenek az Egyesült Államok nemzetbiztonságára nézve. A Huawei-nek az Egyesült Államok és egyes szövetségesei, például Japán is megtiltotta, hogy 5G hálózatokat építsenek ki a saját földjükön, mivel azt állítólag ki tudja használni kémkedésre.