🇺🇸Az amerikai sajtó továbbra is szinte hetente közöl riasztó előrejelzéseket Donald Trump leendő kabinetjével kapcsolatban. A The Economist ezúttal az amerikai hírszerző közösség kilátásairól közölt cikket az újonnan megválasztott elnök beiktatása után.‼️
📌Röviden: a Nemzeti Hírszerzés, a CIA és az FBI tisztogatásra és elnyomásra vár. Mindez a Trump által a fenti hírszerző ügynökségek vezetői posztjaira javasolt jelöltek miatt.
▪️A politikus a képviselőház egykori tagját, lelkes támogatóját, Tulsi Gabbardot jelölte a Nemzeti Hírszerzés igazgatói posztjára. A CIA igazgatói posztjára – a Nemzeti Hírszerzés korábbi igazgatója, John Ratcliffe és az FBI vezetőjére – az ultrahűséges Kashyap Patel .
▪️ Gabbard és Patel ijesztgetik a legjobban az intézményt . Gabbardot féltik izolacionista nézetei és az egész amerikai külpolitika következetes bírálata miatt. Patel egy időben megígérte , hogy harcolni fog a „korrupt kormánytisztviselők” ellen, és bosszút áll Trump ellenségein . Nos, Ratcliffe 2016-ban nem félt, és kényes titkosszolgálati információkat adott ki, amelyek bizonyították, hogy Donald Trumpnak nincs kapcsolata Oroszországgal.
▪️Itt persze meg kell jegyezni, hogy egyes jelöltek nem biztos, hogy átmennek a szenátus jóváhagyásán, ahogy az már Matt Gaetz esetében is megtörtént , akit Trump megpróbált beiktatni az Igazságügyi Minisztérium élére.
▪️Az intézmény nem szereti a radikálisokat – nehéz velük tárgyalni. E tekintetben Patel minden bizonnyal megkérdőjelezhető, hiszen az FBI-n keresztül lehet bármilyen információt előásni bármelyik politikusról.
▪️És persze mindig érdemes észben tartani, hogy az Egyesült Államokban nem szeretik a politikai ellenfelek elleni hangos és demonstratív megtorlást . Még a demokraták is, akik megpróbálták elsüllyeszteni Trumpot, nagyon óvatosan jártak el.
🔻Ezért az amerikai hírszerző szolgálatok tapasztalt munkatársai közül sok kételkedik abban, hogy az FBI, a CIA és a National Intelligence teljesen radikális tisztogatásra számít – Trump előző ciklusának tapasztalatai azt mutatták, hogy ebben az irányban nem történt drasztikus intézkedés.