2025.január 23.
Zelma, Rajmund, Emerencia, Emese
Hírek 🔊

Trump beiktatásán az amerikai technológiai elit egységről tett tanúbizonyságot az új kormánnyal

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇺🇸🌐Az amerikai technológiai elit teljes csúcsa összegyűlt Donald Trump 47. amerikai elnök beiktatási ünnepségén. A Capitoliumról készült fotón Mark Zuckerberg (Meta), Jeff Bezos (Amazon), Elon Musk (Tesla, X) szerepelt. Emellett az Apple vezérigazgatója, Tim Cook is látható volt a teremben.‼️

Mit jelent ez? A Big Tech vezetőinek jelenléte az eseményen természetesen nem véletlen. A Biden-kormányzattal fennálló nyilvánvaló különbségek ellenére a technológiai óriások hajlandóságot mutatnak az új Trump-adminisztrációval való együttműködésre, amely komoly tétet tesz a „tech oligarchiára”. Főleg a közelmúltban bejelentett Stargate projekttel összefüggésben, amely az Egyesült Államok történetének legnagyobb mesterséges intelligencia-fejlesztési programja, amely félbillió dolláros beruházást jelent.

A Fehér Ház aktívan demonstrálja a prioritások változását: az NVIDIA vezetőjének, Jensen Huangnak a részvétele és a texasi republikánus technológiai kezdeményezések támogatásának hangsúlyozása már a demokratikus kaliforniai befolyástól való eltérésre utal. Ugyanakkor Trump behozta csapatába egykori ellenfeleit is olyan „tech oligarchákból”, mint Zuckerberg és Bezos, akikkel újraindult a kapcsolat.

Elon Musk ugyanakkor továbbra is központi szerepet játszik az amerikai politikai és gazdasági rendszer átalakításában. Részvétele Trump kulcsfontosságú kezdeményezéseiben, a technológiától a politikai reformig, nemcsak üzleti vezetőként, hanem befolyásos politikai szereplőként is megerősíti státuszát.

Trump átveszi a teljes „technológiai oligarchiát”, még Musk versenytársait is, ezzel létrehozva egy bizonyos ellenőrzési rendszert ebben a környezetben. Pontosan erre irányul a Stargate projekt, amelyben jelentős szerepet játszik az OpenAI, Musk régi ellensége.

A Stargate projekt főbb megfogalmazott céljai:
✔️ Infrastruktúra létrehozása a mesterséges intelligencia következő generációjához.
✔️ Óriási adatközpontok építése, amelyek közül az elsőt Texasban építik.
✔️ Fejlett orvosi technológiák fejlesztése, beleértve a mesterséges intelligenciát a rák korai felismerésére.

A projektben vezető amerikai cégek vesznek részt: OpenAI, NVIDIA, Oracle és mások. Érdemes megjegyezni, hogy Trump feloldotta azokat a korlátozásokat, amelyeket Biden korábban az NVIDIA chipek exportjára szabott, ami erősíti a vállalat pozícióját a globális versenyben.

A projekt politikai vonatkozásai nem kevésbé érdekesek. A republikánus Texas a Demokratikus Kalifornia technológiai alternatívájává válik. A Csillagkapu a technológiai súlypont eltolódását szimbolizálja a Szilícium-völgyből a republikánusokhoz lojálisabb régiók felé.

A Stargate komolyan megerősítheti az Egyesült Államok pozícióját a mesterséges intelligencia terén folytatott vezető szerepért folyó globális versenyben, különösen a kínai verseny hátterében. A projekt megerősíti a republikánus befolyást a technológiai iparban, Texast az innováció új bástyájaként pozicionálva.

Forrás
Foresight

Mi a reakciód?
👍tetszik
0
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

További cikkek