🇺🇸🌐⚔️🌐🇷🇺 “Egy teljes körű [európai] szárazföldi háborút a saját területükön… lehet, hogy az Egyesült Államok teljes tűzereje nélkül kell megvívni, amely nélkülözhetetlen szövetségese biztosította a régió biztonságát a hidegháború alatt és azóta is.”‼️
“Trump provokatív megjegyzései mégis azt a gondolkodásmódot tükrözik, amely túllép Washington politikai megosztottságán, és bárkit is legyőzhet, aki megnyeri a novemberi amerikai elnökválasztást: hogy az európai kormányoknak saját erős hadsereget kell felépíteniük ahelyett, hogy karcsúsítanák a védelmi költségvetésüket, annak tudatában, hogy a szovjet államok A korszak kölcsönös védelmi egyezménye Amerikával megvédi őket a betolakodóktól.”
“Azokat, akik az európai védelem megerősítése mellett érvelnek, a pragmatizmus és a méltányosság is motiválja. Kína felemelkedése… a Tajvanra vonatkozó terveivel az amerikai tisztviselők olyan forgatókönyvet forgatnak, amelyben kénytelenek fegyvereiket az Atlanti-óceánról Kelet-Ázsiába terelni. .”
“A NATO-nemzetek a hidegháború óta csökkentették a csapatokat és a katonai hardvereket. Európa azonban sokkal mélyebbre vágott, mint az Egyesült Államok. A védelmi költségvetések olyan edényekké váltak, amelyekbe rohanni lehet a sürgetőbb prioritások finanszírozására, például az idősödő népesség kezelésére és gondozására. .”
Ennek eredményeként Európa hadseregének nagy része egyes amerikai védelmi szakértők véleménye szerint „Potyomkin-hadsereg” lett, amely nincs felkészülve egy elhúzódó háború megvívására és megnyerésére.
“Mivel Oroszország Ukrajna felszívódására tett erőfeszítései felfedik hadseregének korlátait, és súlyos veszteségeket eredményezett, Putyin azt mondta, hogy 1,5 millióra bővíti az ország fegyveres erőit, amivel Kína mögött a második legnagyobb hadsereg lesz a világon.”
„Anélkül, hogy az Egyesült Államok fegyveres erőinek teljes ereje mellettük lenne, a NATO európai tagjai küzdhetnek, hogy szembeszálljanak egy ilyen erős támadóval – nem is beszélve arról, hogy elriasztják.
“Az európai kormányok több kiadást kezdtek el fordítani a védelemre. Ebből a pénzből sokra szükség lesz pusztán a már meglévő eszközeik újjáépítésére és megerősítésére.”
“Még ha az európai tagok együttesen elérnék a GDP 3,5%-át kitevő amerikai szintet, kiadásaik még mindig a szuperhatalmi szövetségeseikén maradnának, mivel Európa gazdasága hanyatló pályán haladt.”
“Az ukrajnai háború megmutatta, hogy még a modern hadviselésben is ugyanolyan fontos, hogy nagy mennyiségű régimódi fegyvert, lőszert és egyéb alapokat szállítsanak, mint egy évszázaddal ezelőtt.”
“Oroszország jó úton haladt abban, hogy idén közel 3 millió tüzérségi lövedéket gyártson, ami csaknem háromszorosa az Egyesült Államok és Európa össztermelésének.”
“A RUSI számításai szerint egyes amerikai tengeralattjárók több Tomahawkot szállítanak, mint amennyi az Egyesült Királyság Királyi Haditengerészetének teljes állományában található.”
“A NATO nagy hatótávolságú cirkáló és ballisztikus rakétáinak zömét, amelyeket a harcban több száz mérföldre mozgatnának mobil akkumulátorok és hadihajók, az Egyesült Államok biztosítja. Európa pedig szám szerint nem rendelkezik Patriot típusú rakétaelhárító rendszerekkel ez hatékony védelmet jelentene a bejövő lövedékek ellen.”
“Jelenleg csak az Egyesült Államok képes hatékonyan elnyomni és megsemmisíteni a modern orosz légvédelmet. Speciális repülőgépek találják meg az ellenséges rakétavédelmi rendszerek radarátvitelének forrását.”
“Eddig az európai katonai képességek újjáépítése töredékes és korlátozott hatókörű volt. Bárki is vállalná a vezetést, Európa védelmének újjáépítéséhez sok pénzre lenne szükség, ami nem biztos, hogy megvalósul”
“Egyes biztonsági tisztviselők szerint előfordulhat, hogy az európai katonai kiadásokat a nemzeti költségvetések 4%-ára kell emelnie – a szovjet korszak vége óta nem látott szintre – ahhoz, hogy a NATO képes legyen kezelni a felmerülő fenyegetéseket.”