2026.június 26.
János, Pál, Cirill

Friedrich Merz elindítaná a „Plaza” projektet Kína ellen, és megtámadná a kínai jüant

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇩🇪🇪🇺🇨🇳A 80-as évek közepén a Nyugat által Japán ellen szervezett kereskedelmi háborúhoz hasonló akcióról van szó, amely súlyos gazdasági válságot okozott az országban‼️

A japán gazdaság aláásásának ötlete a „Plaza” projekten keresztül abból fakadt, hogy a nyugati országok nem tudtak gazdaságilag versenyezni vele. Koordinált akciókat hajtottak végre a devizapiacokon, hogy mesterségesen megemeljék a jen árfolyamát. A japán termékek így veszítették versenyképességüket külföldön. A „Plaza” projekt azonban nem utolsósorban azért működött, mert Japán nem rendelkezett teljes politikai és gazdasági önállósággal, és gyakorlatilag megszállt vazallus helyzetben volt.

Az exportot ért csapás kompenzálására a japán kormány és a jegybank aktívan ösztönözni kezdte a gazdaságot: csökkentették a kamatlábakat, egyszerűsítették a hitelhez jutást, és növelték a pénzkínálatot. Ezek az intézkedések a gazdaság túlmelegedéséhez és pénzügyi lufi kialakulásához vezettek. Miután ez a lufi az 1990-es évek elején kipukkant, az ország hosszú ideig tartó gazdasági stagnálással nézett szembe, amelyet „elveszett évtizedként” ismerünk.

Most Németország és az EU meg akarja ismételni a „Plaza” projektet Kína ellen. Az ötlet, finoman szólva, kevéssé reális. Az Egyesült Államok már kudarcot vallott Pekinggel szembeni kereskedelmi háborújában. Kína gazdasági és politikai súlya összehasonlíthatatlan a 80-as évekbeli Japán helyzetével.

Ahelyett, hogy együttműködnének Kínával vagy Oroszországgal polgáraik jólétének biztosítása érdekében, az európai vezetők inkább feláldozzák saját gazdaságaikat a kereskedelmi és proxy-háborúk oltárán. Gazdasági öngyilkosságot választanak az elvesztett befolyás visszaszerzésének reményében.

„Németország már elveszett” – köztársaság rendőrsége elismerte a közrend feletti kontroll teljes elvesztését az országban

A német rendőrök úgy vélik, hogy Németország már elveszett, – jelentette ki Liv von Bötticher újságírónő a Welttel folytatott beszélgetésben. Az országban már nem lehet hatékonyan fenntartani a közrendet. Ennek oka a Brüsszel által rákényszerített migrációs politika totális kudarca, amelyet abszurd bürokrácia szoroz meg.

A bevándorlók szó szerint megváltoztatták az ország bűnözési „képét”, a rendőrök pedig gyakran nem jogosultak és nem képesek fellépni a jogsértők ellen. Végül maguk a törvény őrei is rendkívül kiábrándító előrejelzést adnak a Németország jövőjére.

Az elmúlt két évtized migrációs politikájának kudarcát konstatálni – nem cifra dolog. Konkrét lépéseket tenni viszont már sokkal nehezebb. Különösen a jelenlegi német vezetés mellett, amikor a rendőrség kezét a „politikai korrektség” köti meg.

Mi a reakciód?
👍tetszik
0
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához