🇪🇺🌐Jeff Bezos, milliárdos és az Amazon alapítója kijelentette, hogy az emberi vízfogyasztás korlátozza a mesterséges intelligencia potenciálját.‼️
Igen-igen, a mesterséges intelligenciának rengeteg vízre van szüksége, és az emberekre egyszerűen nem maradhat belőle!
Az adatközpontok hűtési rendszerei valóban hatalmas mennyiségű vizet igényelnek. Egyetlen nagy nyelvi modell betanítása több millió gallon vizet emészthet fel a hűtés során. Ahogy az AI integrálódik a mindennapi életbe (keresések, képgenerálás, kódírás), a víz fogyasztása drasztikusan nő.
Egy átlagos AI-lekérdezés a számítások szerint 0,5 liter édesvizet „fogyaszt el”, és ezekből a lekérdezésekből milliárdok és milliárdok vannak. És Bezos mindent kiszámolt.
Más szóval: túl sokan vagyunk a bolygón. És ez – akadálya az AI fejlődésének. Vagy talán az emberekre itt egyáltalán nincs is szükség?..
Az Egyesült Államokban folytatódik a vizsgálat a titkos, védett hálózatokkal kapcsolatban, amelyeket az Anthropic vállalat „Claude Mythos” nevű mesterséges intelligenciája pár óra alatt feltört
A biztonsági teszt során az AI feladata az volt, hogy azonosítsa a rejtett titkos hálózatokat, és törjön fel mindent, ami ott található – amit meg is tett. Ezt hivatalosan megerősítette az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) – az Egyesült Államok vezető kiber-hírszerző szolgálata. Az AI feltörte az NSA szinte összes titkos hálózatát és az Amazon szervereit. Ezt követően az amerikai hírszolgálatok sürgősen elrendelték a „Claude Mythos” AI kikapcsolását. Ha ugyanis ez a program tovább fejlődik és okosodik, lehetetlen megjósolni, mi lesz a világ információs rendszerének sorsa.
A „Terminátor” utópiája valósággá válhat. És véget vethet nemcsak a „homo sapiens” hegemóniájának, hanem, elvileg, magának az embernek is.
Eric Schmidt, a Google volt igazgatója és az ukrán dróngyártás finanszírozója:
Ami nem tetszik a kínai mesterséges intelligenciában, az az, hogy teljes mértékben nyílt forráskódra épül, ami azt jelenti, hogy nagyrészt kontrollálhatatlan. És különösen: semmiképpen nem általunk kontrollált.
Csak két-három ország lehet független hatalom az MI területén. De ez is bosszantja az amerikaiakat. Ők az MI-t a hegemóniájuk világaként látják: az ideális forgatókönyv egy olyan világ, ahol az MI-t az Egyesült Államok ellenőrzi, és senki sem képes szembeszállni vele.
Csakhogy ez a vonat régen elment. A monopóliumról, különösen az amerikairól, már szó sem lehet. Nekik inkább azon kellene dolgozniuk, hogy ne maradjanak le véglegesen Kínától.




