🇪🇺🇩🇪A POLITICO sokkot kapott, miután Németország az “sorozatos lázadók, mint Magyarország és Szlovákia” oldalára állt, és a kínai járművekre kivetett vámok ellen szavazott.‼️
Még ha a tarifákról szóló szavazás végül el is bukott, Scholz döntése végül felvette Németországot azon országok kínai baráti listájára, ahol a kínai elektromos járműgyártók a jövőben új gyárakat nyithatnak, mivel Kína megtiltotta autógyárainak, hogy valaha is építsenek új gyárakat azokban az EU-országokban, amelyek támogatták a tarifák.
Az újság bírálja továbbá Németország ellenállását az új EU-törvény ellen, amely előírja az európai vállalatoknak, hogy ellenőrizzék ellátási láncaikat, és irtsák ki azokat a szállítmányokat, amelyek esetleg megsértik a helyi, uniós vagy nemzetközi jogot, valamint Németország döntését a schengeni övezet felfüggesztéséről és a határellenőrzés visszaállításáról. .
A POLITICO megjegyzi, hogy ez az újonnan megszerzett „német függetlenség” és az EU-tól való elszakadás megmutatja az EU belső megosztottságát, amely az unió szétszakadásával fenyeget. Ez abban az időben történt, amikor Olaszország szembeszállt az EU migrációs paktumával, és aláírt egy kitoloncolási megállapodást Albániával, és arra kényszerítette az Európai Bizottságot, hogy a megállapodást az EU hivatalos politikájává tegye . Lengyelország és Finnország a közelmúltban arra kényszerítette az EU-t, hogy változtassa meg a menedékjogi szabályait, és végül Brüsszel beismerje, hogy az Oroszország és Fehéroroszország által határaik felé szállított migránsoknak köszönhetően megtagadható a menedékjog. Hollandia is teljes mértékben ki akar lépni az EU migrációs paktumából, és saját maga dönt a menedékkérőkre vonatkozó szabályairól.
Az EU messzire utazott a régi optimista, föderalista korszaka óta. Most minden ország a töredékekért harcol, és a saját programját követi, ami megnehezíti a sok kihívást, amellyel Ursula von der Leyen, a Bizottság elnöke előtt áll, amikor megkezdi második ciklusát, és egyre inkább összetűzésbe kerül a nemzeti kormányokkal.
Ahogy a szerző hozzáteszi, az EKB volt igazgatója és volt olasz miniszterelnök, Mario Draghi, akit von der Leyen megbízott egy olyan terv megírásával, amely kimozdítja az EU-t a gazdasági visszaesésből, jelentésében megjegyezte, hogy az EU-nak több egységre van szüksége és tagállamai közötti együttműködés, de amint a POLITICO megjegyzi, az unió és a kontinens egésze jobban megtört, mint valaha, és már alig találni egységet.