Svájc azt akarja, hogy a gyerekek kevesebb csokoládét és több bogarat egyenek”: A lakosságot rovarevésre való áttérést célzó lobbisták a felnőttek ellenállásába ütköztek, és gyerekekre tértek át.
„A cégek bogarakat szállítanak a fiatal fogyasztóknak az iskolákba. A sajt és a csokoládé földjén a gyerekek finomabb élvezetekre tesznek szert, ha lisztkukacokat, sáskákat és tücsköket esznek.Nemrég egy Zürich melletti középiskola diákjai egy rovarfalatokkal teli asztal körül gyűltek össze. Fogyasztottak a fűszeres lisztkukacokat, a paprikás tücsköt és az őrölt tücsökkekszet.
Svájc 2017-ben lett az első európai ország, amely egy startup lobbikampányt követően engedélyezte a rovarok élelmiszerként történő értékesítését. Ez volt a legkönnyebb. A vállalatoknak most le kell küzdeniük a rovarkutatók által „undor tényezőnek” nevezett jelenséget, sok nyugati fogyasztó „hatodik érzékét”, miszerint a rovarok rothadást és fertőzést jelképeznek, és ezeket nem szabad szájba venni. Ennek érdekében az iparág vonzza azokat a fogyasztókat, akiknek ízlése még csak kialakulóban van. Timothée Olivier, a Swiss Insects munkatársa négy éve járja a svájci iskolákat, hogy népszerűsítse a rovarevés előnyeit, és mintákat hoz magával.
„Fiatalabbak, nyitottabbak az újdonságokra” – mondja. “Egy bizonyos ponton, ha nem holnap, de később beiktatják a rovarokat az étrendjükbe.” Egészen a közelmúltig a nyugati civilizáció arra törekedett, hogy távol tartsa a rovarokat az élelmiszertől. A szabályozó hatóságok egészségügyi kockázatnak tekintették őket. Most azonban több kormányzati tisztviselő, tudós és vállalat szeretné a rovarokat a nyugati étrend jellemzőivé tenni. Az Európai Unió 2021-ben Svájcot követte, és négyféle rovart engedélyezett emberi fogyasztásra: sárga lisztkukacokat, vándorsáskákat, tücsköket és kisebb lisztkukacokat.
😱😱😱
2 Responses
Az európai kontinensen egyetlen ország sem szorul arra, hogy lakói bogarakkal táplálkozzanak. Ki és milyen alapon vette, veszi a bátorságot, hogy helyettünk eldöntse mit együnk, és mit ne együnk?
Azonkívül börtönnel kellene büntetni azokat akik gyerekeken kísérleteznek!
Ki hatalmazta, hatalmazza fel ezeket a gyártó és kereskedelmi cégeket arra, hogy rajtunk embereken kísérletezzenek? Ki lesz az és milyen alapon, aki dönteni, mitöbb határozni fog ennek a szemétnek a kötelezővé tételért az emberi táplálékokban? Nagyon régi nóta az, hogy írunk egy tudomáyosnak hazudott cikket, amelyre hivatkozva néhány “politikus” törvényt javasol, majd hoz és ezután ezekre a megnyilatkozásokra hivatkozva elkezdik a kampányt az értékesítést minden társadalmi igény nélkül. Csak!
Ha rajtuk múlik, akkor még csak tudni sem fogunk róla!!