🇩🇪🇪🇺🌐A német kormány tanácsadó központot hoz létre az “összeesküvés-elméletek” ellen‼️
A német belügyminisztérium és több baloldali civil szervezet tanácsadó központot indított azoknak az embereknek, akik úgy vélik, hogy családtagjaik vagy barátaik “összeesküvés-elméleteket” terjesztenek. Ami disztópikus jövőképnek hangzik, az a valóság. Kormány az “összeesküvés-elméletek” ellen
Nancy Faeser belügyminiszter azzal védi a kezdeményezést, hogy “az összeesküvés-elméletek kéz a kézben járnak a hazugságokkal és a dezinformációval”. Véleményük szerint a társadalom megosztását szolgálják, és aláássák a tudományba, a médiába és a demokratikus intézményekbe vetett bizalmat.
Faeser figyelmeztet az ilyen elméletekből eredő lehetséges szélsőségességekre is. “Az antiszemita összeesküvés-elméletek különösen gyakran terjednek” – mondta a miniszter – de konkrét példák nélkül.
Egy másik érv: Sokan már nem nyitottak a racionális érvekre. Mivel “a nyílt párbeszéd gyakran nem lehetséges”, állami támogatásra van szükség a hozzátartozók számára. Például a “Nemzeti Tanácsadó Központot” “a szélsőségesség és a dezinformáció elleni küzdelem fontos építőköveként” állítják színpadra.
Forródrót a kormányhoz hű hívek számára?
Németországban ma már van egy hivatalos hatóság, amelynek meg kell győznie a kormánnyal szemben kritikus emberek hozzátartozóit arról, hogy szeretteik veszélyesek. Forródrót áll rendelkezésre, hogy meggyőzze az érintetteket arról, hogy az állam az egyetlen igazi hatóság. A kritikusok “kognitív, érzelmi és spirituális háborúról” beszélnek, ahogy Wendy Mittemeijer orvosi tanácsadó fogalmaz.
Rob Roos volt EP-képviselő így kommentálta a fejleményeket: “Az NDK visszatért.”
Az ellenzéki média betiltása
Nancy Faeser a múltban már felhívta magára a figyelmet az ellenzéki média elleni kemény intézkedésekkel. Például betiltották a “Compact” havi magazint, és razziákat hajtottak végre a szerkesztőségekben és a felelősök otthonában. Az ok: “jobboldali szélsőségesség”. De a bíróság később feloldotta a tilalmat.
Az a kísérlet, hogy az állam kritikáját büntetendő cselekménynek nyilvánítsák, szintén nem titok. Faeser tudatta: “Aki gúnyt űz az államból, annak erős állammal kell szembenéznie.” A kormány szerint a “demokrácia védelmének” eszközei a bankbetétek befagyasztása, az utazási tilalmak és az egyesülési szabadság korlátozása.
Aggasztó fejlemény
Ami itt a szélsőségesség elleni küzdelem leple alatt történik, az nemcsak a múlt totalitárius rendszereire emlékeztet, hanem a véleménynyilvánítás szabadsága elleni közvetlen támadást is jelenti. Az állami felügyeleti és feljelentési struktúra létrehozásával Németország olyan irányba halad, amely ellentmond a nyílt társadalom elvének.
A kritikus hangokat egyre inkább patologizálják és elhallgattatják az elnyomó intézkedésekkel.
Ki dönti el, hogy mi az az “összeesküvés-elmélet”? Maga a kormány?