2025.július 16.
Valter, Irma
Hírek 🔊

Ursula pénzszivattyúja

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇪🇺🇺🇦🌐”Kiszivárgott Ursula von der Leyen költségvetési terve, amely jelentősen növelné a tagállami hozzájárulásokat, emellett még több pénzt adna Ukrajnának, miközben az európai gazdáktól és mezőgazdaságtól elvenne. 5 pontban a lényeg‼️

  1. TÖBB PÉNZT KELLENE BEFIZETNI: Ursula von der Leyen 1717 milliárd eurós központi költségvetésre vonatkozó javaslatot vizsgál a 2028-tól kezdődő hétéves időszakra, ami jócskán több, mint az előző ciklus 1200 milliárdja. Mindezt pedig nem másból fedezi az EU, mint a tagállamok – tehát az európai adófizetők – növekvő befizetéséből.
  2. MEZŐGAZDASÁG A VESZTES, UKRAJNA A NYERTES: A javaslat szerint a finanszírozást a hagyományos uniós finanszírozású területektől – a mezőgazdaságtól és a regionális fejlesztéstől – elvonnák. Eközben 190 milliárd eurót fordítanának „Globális Európa” céljára, amely magában foglalja a szomszédos országoknak nyújtott támogatást. Továbbá Ukrajna számára további pénzeket is elkülönítenének, költségvetésen kívüli alapból további 88 milliárd eurót.
  3. ORBÁN VIKTOR VÁLASZLÉPÉSRE KÉSZÜL: „Brüsszelben áll a bál, jól kiszúrtak a gazdákkal” – mondta Orbán Viktor legújabb videójában, hozzátéve: a legújabb brüsszeli terv nyertese Ukrajna, mert az Európai Bizottság rengeteg pénzt irányzott elő számára. Orbán Viktor hangsúlyozta: a kormány a szerdai ülésén első napirendi pontként foglalkozik ezzel az üggyel, az agrárminiszter beszámol és javaslatokat tesz, a miniszterelnök pedig hamarosan újra jelentkezik.
  4. MÁS ORSZÁGOKNAK SEM TETSZIK: Több ország, köztük Németország, az EU legnagyobb és legerősebb gazdasága, már felemelte a szavát az EU-büdzsé bővítése ellen, de a franciák sem boldogok, akiknél eleve brutális megszorításokat jelentettek be, amivel mintegy 44 milliárd eurót akarnak megtakarítani.
  5. VAN ESÉLY MEGAKADÁLYOZNI: Ebben a kérdésben az EU 27 kormányának egyhangúlag jóvá kell hagynia a tervet, így Magyarország nélkül nem lehet döntést hozni. Ezért is fontos, hogy ebben a kérdésben partnereket találjunk, amire jó példa a közép-európai együttműködés agrárpolitikai kérdésben: Románia, Bulgária, Szlovákia és Lengyelország Magyarországgal közösen lép fel az ukrán importtal szemben.

Írta:
Deák Dániel

Mi a reakciód?
👍tetszik
6
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához