Az amerikai egyetem a belső szabályzata alapján szankcionálta azokat a keresztény diákokat, akik vallási okok miatt ellenezték az azonos neműek házasságát. Egy nemrég kiadott, ideiglenes bírói ítélet azonban jogellenesnek minősítette a kirekesztő és keresztényellenes szabályzatot.
Peter Perlot, Mark Miller és Ryan Alexander volt az a három hallgató, akik beperelték az Idahói Egyetemet annak belső szabályzata miatt, amely alapján megtiltották nekik, hogy egy diáktársukkal az azonos neműek házasságával kapcsolatos nézeteikről beszélgethessenek. A három öncenzúrára kényszerített hallgató az Idahói Egyetem Keresztény Jogi Társaságának tagozatához tartozik, amely hagyományos, normalitáspárti nézeteket vall a házasság meghatározásáról és a homoszexualitást is ezek alapján ítéli meg, írta meg a The Christian Post.
Egy múlt héten kiadott végzésében David C. Nye, az Egyesült Államok kerületi főbírája ideiglenes végzést adott ki, amelynek értelmében az egyetemnek a jövőben fel kell hagynia a szólásszabadságot súlyosan sértő, keresztényellenes szabályzat alkalmazásával.
Nye megjegyezte, hogy az egyetem tisztviselői a felpereseket konkrét vallási nézeteik, nevezetesen az azonos neműek házasságának ellenzése miatt vették támadás alá. „Az alperesek utasításai a felperesek beszédének nézőpontját célozták meg. Mind a hallgatók, mind a professzorok a felperesek által kifejtett nézetekkel ellentétes nézeteket fogalmaztak meg mindenféle beavatkozás, pláne büntetés nélkül” – írta az ügyet vizsgáló bíró. Hozzátette, hogy bár nem mindenki ért egyet a három fiatal által képviselt nézetekkel, ettől függetlenül nekik joguk van vallási meggyőződésüket a megtorlástól való félelem nélkül kifejezni.
A szólásszabadság győzelme
Az Alliance Defending Freedom, a három felperes képviseletét segítő ügyvédi iroda pénteken sajtóközleményt adott ki, amelyben ünnepelte a végzést.
„Peter, Mark és Ryan számára az Első Alkotmánykiegészítés garantálja a szabadságot, hogy az egyetem falain belül vitathassanak meg hitükkel és világnézetükkel kapcsolatos kérdéseket, ahogyan ezt minen más hallgató és oktató is szabadon megteheti” – idézte a sajtóközlemény Mathew Hoffmannt, az ADF jogi tanácsadóját.
„Örülünk, hogy ismét szabadon, büntetéstől való félelem nélkül gyakorolhatják alkotmányosan védett szabadságukat, és várjuk, hogy a jogerős végzés is véglegesen az ő javukra, végső soron pedig a szólásszabadság javára dőljön el.” – tette hozzá a tanácsadó a sajtóközleményben.
Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: University of Northern Iowa
Egy válasz
A megvalósult rémálom. Sok gondolat jut eszembe, vajon tényleg “születési hiba” v ” mesterséges”… hiszen ezt ennyi ideg “nem észrevenni “.. igen csak “érdekes”!!
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10991697/Chinese-man-went-doctors-urinary-problem-told-born-ovaries-uterus.html