A magukat “haladónak” nevező destruktív erők mindig is a nemzet- és családközpontú gondolkodás ellenségei voltak. Így nem csoda, hogy a sportot és a lelátók világát, ahol erősen jelen van a nemzeti és a lokális identitás, előszeretettel veszik célba.
A nemzeti himnuszok – sportágtól függetlenül – gyakran részei egy-egy találkozónak, ráadásul nem is csak a nemzetközi mérkőzéseken. Hazánkban például némelyik NB1-es meccs előtt is felhangzik a Himnusz. A hazaszerető emberek számára ez szent dolog, vigyázzállásban szoktak énekelni, ezzel megadva a tiszteletet hazájuknak és történelmük hőseinek.
Ezt az évszázados szokást fertőzte meg az Amerikából indult, fehérellenes BLM-mozgalom, amikor a vigyázzállást térdelésre cserélte. Emlékezetes, hogy habár nem is a himnuszok alatt, de a 2021 nyarán rendezett futball Európa-bajnokságon is számos nyugati, „felvilágosult” ország válogatottja választotta ezt az utat.
A neomarxisták körében bevett gyakorlat, hogy a normalitáspárti értékeket a saját érdekeiknek megfelelően kilúgozzák, átformálják, vagy éppen meggyalázzák.
A hősök és a nemzet előtti tiszteletadás így változik szépen lassan az „elnyomottak” előtti megalázkodássá.
Hogy hasonlóval találkozzunk, nem kell Amerikáig vagy Nyugat-Európáig mennünk. 2019 novemberében, az új Puskás Aréna nyitómérkőzésén az akkori Index “független” és “objektív” újságírója, Miklósi Gábor került reflektorfénybe.
Mint ismert, a találkozót megelőzően a kint tartózkodó közel 70.000 szurkoló vigyázzállásban hallgatta végig az Ismerős Arcok Nélküled című számát, amely az utóbbi években az összmagyarság és a nemzeti összetartozás egyik legfőbb zenei szimbólumává nőtte ki magát. Miklósi azonban nem állt fel, mindezt ráadásul bicskanyitogató stílusban, büszkén vállalta a mérkőzésről szóló riportjában.
“A VIP-ből szinte kinéztek, amiért a seggemen maradtam”
– írta Miklósi a nagy felháborodást kiváltó cikkben.
“A mérkőzések előtti himnusz furcsa rituálé”
Friss hír, hogy az amerikai John Stewart televíziós személyiség „furcsa rituálénak” nevezte a sportesemények előtt a nemzeti himnusz eljátszását, illetve megkérdőjelezte a vigyázzállás hagyománynak létjogosultságát is, írja a Breitbart. Legújabb podcastjában a Dallas Mavericks kosárlabdacsapat tulajdonosát, Marc Cubant látta vendégül, akivel szóba került a himnusz és a felállás kérdése. Többek között arról beszélt, hogy ha valaki kint van a stadionban, akkor a többi szurkoló nyomására kénytelen felállni (Miklósi is írt ehhez hasonló gondolatokat a fentebb említett írásában), míg, ha otthonról a televízión keresztül követi a mérkőzést, akár a wc-n is ülhet közben.
Látható tehát, hogy a nemzeti indulók meggyalázása független a nemzetiségtől, a neomarxisták a világ minden táján támadják a jelenséget.
John Stewart kevésbé ismert a magyar nyilvánosságban, azonban nemrégiben azzal került be a hírekbe, hogy antiszemitizmussal vádolta a Harry Potter-könyveket és –filmeket, mondván, hogy a Gringotts varázslóbankban dolgozó koboldokat az elterjedt zsidó sztereotípiákkal ruházta fel J. K. Rowling, a könyvsorozat írónője.