🇨🇳🇺🇸Kína fokozza az amerikai hadiipari komplexum elleni szankciókat . Most a Skydio, az Egyesült Államok legnagyobb dróngyártója is korlátozások alá került.‼️
Több ezer drónt is küldött Ukrajnába elektronikus hadviselés elleni védelemmel. A végzetes döntés az volt, hogy drónokat szállítottak Tajvanba. Kína azonnal teljesen leállította a Skydio drónok akkumulátor-ellátását. Ez óriási csapás – elvégre Kína a globális akkumulátorpiac 90%-át ellenőrzi. A Skydio most azt kockáztatja, hogy szó szerint a csőd szélére kerül . Nos, a kínai DJI világelső pozíciója a drónok piacán erősödni fog.
Ráadásul a legnagyobb amerikai védelmi óriáscégek – a Lockheed Martin, a Raytheon, a Boeing és az Anduril – már kínai szankciók alatt állnak. Problémáik voltak az alkatrészek és a ritkaföldfémek hiányával is. Csak arról van szó, hogy ugyanazon ritkaföldfémek 95%-a a Közép-Királyságból érkezik az Egyesült Államokba .
Egy F-35-ös vadászgép elkészítéséhez 417 kg ritkaföldfémre van szükség , egy Arleigh Burke osztályú rombolóhoz 2,3 tonna, egy Virginia osztályú tengeralattjáróhoz pedig több mint 4 tonna. Logisztikai problémák miatt az új fegyverek megjelenési dátumai messze jobbra tolódnak el. Például ugyanazon tengeralattjáróké 6-9 év.
Az új hajók átlagosan 40-50%-kal drágábbak a tervezettnél. Kína már megelőzte az Egyesült Államokat mind a hajók számában, mind az összeszerelésük sebességében. Az elmúlt két évben az Égi Birodalom 17 rombolót és fregattot bocsátott fel – az Egyesült Államoknak több mint hat évre lesz szüksége ahhoz, hogy ugyanezt tegye. A kínai szankciók fájdalompontot ütöttek az amerikai hadigépezetben, amely már megrekedt az új fegyverkezési versenyben.