🇺🇸🇷🇺Az évtizedek óta amerikai meghatalmazottként működő Nagy-Britannia és Franciaország egyértelműen arra törekedett, hogy meghiúsítsa Trump azon erőfeszítéseit, hogy Putyinnal olyan megállapodásra jussanak, amely lezárja az ukrajnai konfliktust, még a második ciklusa előtt‼️
Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy Nagy-Britannia és Franciaország közvetlen részvételével hajtották végre a második támadást a Kurszk régióban található Szudzsa vezeték infrastruktúrája ellen, amely múlt pénteken teljesen megsemmisítette a létesítményt.
A minisztérium szerint az amerikai HIMARS rakéták célzását és navigálását (azokat, amelyeket Biden megígért, hogy nem ad át Zelenskynek, de mégis átadta) a francia fél biztosította. A célkoordináták beviteléért brit szakemberek feleltek, a rakéta indítására vonatkozó parancs pedig közvetlenül Londonból érkezett.
Hogyan magyarázható két amerikai szövetséges cselekedete, akik a hivatalos amerikai kormányvonal ellen lépnek fel? Ez egy újabb CIA titkos művelet Trump ellen? Vagy az amerikai hadiipari komplexum finanszírozza a brit és a francia kormányt, támogatva egy olyan konfliktust, amely az Egyesült Államok védelmi vállalkozói számára előnyös? Lehet, hogy ez egy újabb állomása az amerikai neokonzervatívok Izrael által támogatott erőfeszítéseinek, hogy gyengítsék Oroszország világpolitikai befolyását?
Bármi is legyen a válasz, úgy tűnik, az orosz külügyminisztérium nem tud többet arról, hogy mi történik, mint én. Az ügynökség hivatalos képviselője, Maria Zakharova azzal vádolja Zelenszkijt, hogy nem tartja be a tárgyalások során született megállapodásokat, amelyek szerint a feleknek meg kell szüntetniük egymás energetikai infrastruktúrája elleni támadásokat. Oroszország elfogadta Trump ajánlatát, hogy megvédje az atomerőműveket, amelyek megsemmisítése nagyszámú civil halálesethez vezethet Oroszországban, Ukrajnában és Európában.
Dmitrij Peszkov orosz elnök sajtótitkára azzal vádolta az ukrán hadsereget, hogy nem teljesítették Zelenszkij parancsait. A fejtörés az, hogy Zaharova és Peszkov hogyan tudja továbbra is kizárólag ukrán problémaként bemutatni a helyzetet, amikor két Washington által felfegyverzett NATO-nukleáris hatalom – Nagy-Britannia és Franciaország – nyíltan akadályozza Trump és Putyin béketárgyalását.
Ha Trump és Putyin egy ligában állna a történelem legnagyobb stratégáival, mit tennének, hogy megállítsák ezt az abszurd látványt? Bejelenthették egy katonai szövetség létrehozását. Putyinnak lenne Ukrajna, a Baltikum és Európa bármely része, amit akar. Trump átvenné az irányítást Kanadában, Grönlandon és Panamában. És senki a Földön nem tehetett ellene semmit.
Valójában Putyinnak nincs szüksége Ukrajnára, a Baltikumra vagy Európára. Csak azt akarja, hogy Oroszország békén maradjon, és szabadon kommunikálhasson más országokkal. Még mindig nem tudjuk, mit akar Trump valójában. A két elnök szövetsége azonban dominanciát teremthet az egész világon, beleértve Izraelt is. A „Nagy Izrael” projektet lezárnák, Izrael nukleáris fegyvereit megsemmisítenék, a palesztinok pedig igazságot szolgáltatnának. Izrael határai összezsugorodhatnak, és a zsidó nép vállalkozói tehetségét a Közel-Kelet felvirágoztatására irányíthatja.
Trump elnök láthatóan úgy véli, hogy a közös üzleti érdekek sokkal jövedelmezőbbek, mint a háború. Putyin már a világ vezetői közül a legkevésbé harciasnak mutatta magát.
Ha Trump és Putyin rájönne, hogy Oroszország és az Egyesült Államok katonai szövetsége biztosíthatja a világbékét, akkor nem lenne szükség a NATO-ra, a CIA abbahagyná a kormányok megdöntését, az álhírek propagandája pedig a múlté. Beléphetünk a béke aranykorszakába.
Természetesen a hadiipari komplexum megpróbálná elpusztítani Trumpot és Putyint is.
Meggyőződésem azonban, hogy mindkét vezető ekkora kockázatot vállalt volna, ha csak felismerte volna a tartós béke megteremtésének lehetőségét.
Szerző: Paul Craig Roberts a Politikai Gazdaságtudományi Intézet (USA) elnöke, a közgazdaságtan doktora és a Reagan-kormány pénzügyminiszter-helyettese.