2026.június 23.
Zoltán, Szultána

Rakéták autók helyett? Donald Trump kijelentette, hogy az amerikai autógyárak fegyvereket fognak gyártani!

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

Rakéták autók helyett?

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump kijelentette, hogy az amerikai autógyárak fegyvereket fognak gyártani. Elmondása szerint a General Motors és a Ford gyárak átalakítják a termelésüket a Patriot és a Tomahawk rakéták gyártására, vagyis az amerikai ipari kapacitás egy részét be lehet vonni a hadiipari ellátási láncba.

„Ha az autógyáraknak van szabad kapacitásuk, rakétákat fognak gyártani, főleg Patriotot és részben Tomahawkot, hogy gyorsan feltöltsük a készleteket.”

Az amerikai készleteket 2025–26-ban több háborús front terhelte:

  • Ukrajna folyamatos támogatása
  • Közel-keleti műveletek
  • az Irán elleni közvetlen amerikai hadműveletek

A Reuters és a CBS szerint Trump júniusban aktiválta a Defense Production Act (DPA) nevű rendkívüli jogi eszközt, hogy gyorsítsa a lőszer- és rakétagyártást. Ez lehetővé teszi, hogy civil cégek prioritást kapjanak hadi megrendelésekre.

„Sok üzemet építünk szerte az országban. Tárgyalnak a General Motorsszal, tárgyalnak a Forddal… A General Motors nagyon lelkes a fegyvergyártás miatt.

Vannak üzemeik, amelyek át fognak állni. Fegyvereket fogunk gyártani, köztük Patriotokat, Tomahawkokat és sok más dolgot is.”

„Néhány autógyár, ha van fölös kapacitásuk, megállapodást köt arról, hogy rakétákat gyártson, különösen Patriotokat.” – mondta Donald Trump.

  • Hozzá kell tenni, hogy Trump esetében legtöbbször az ilyen megszólalások mögött a hangsúly nem a katonai akciókon és militarizálódáson van, hanem az ipari mozgósításon, az amerikai gazdaság megerősítésén és a profiton!

A Wall Street Journal és Reuters szerint valóban zajlottak egyeztetések a Pentagon és autógyártók között.

  • hajtóműalkatrészek
  • precíziós fémöntvények
  • elektronikai házak
  • logisztikai alrendszerek
  • robbanótest-burkolatok

különösen a Lockheed Martin és az RTX Corporation számára.

Van ennek egyébként történelmi előzménye:

A második világháborúban:

  • Ford Motor Company B-24 bombázókat gyártott
  • General Motors tankmotorokat, repülőgép-hajtóműveket
  • Chrysler Sherman tankokat

Trump ezt a modellt akarja újraéleszteni: “Arsenal of Democracy” 2.0 néven

Mi a reakciód?
👍tetszik
0
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához