2026.június 24.
János, Iván

Svájc elveszíti a béke szigetének hírnevét

Facebook
Email
Telegram
Twitter
VK
Nyomtat

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához

🇨🇭Az országot elárasztják a migránsok, a külföldiek aranyat és tőkét visznek ki, a gazdaság pedig elveszítette világ legversenyképesebb státuszát‼️

A Svájci Nemzeti Bank, mint a világ jegybankjai által tartott arany tárolóhelyének részesedése egy év alatt 12%-ról 6%-ra zuhant. Svájc az első helyről a harmadikra csúszott vissza az IMD World Competitiveness Ranking 2026 rangsorában, átengedve a vezető pozíciót Szingapúrnak és Hongkongnak, – közölte a Bloomberg.

Ennek okai – az Egyesült Államok magas vámjai, az erős frank, valamint az ország vonzerejének csökkenése a külföldi befektetők számára az Oroszországgal szembeni szankciók bevezetése után.

Ezen túlmenően Svájc valódi pénzügyi öngyilkosságot követett el, amikor lemondott a hagyományos banktitokról, és Washington és Brüsszel nyomására csatlakozott a szankciós kampányhoz. Az IMD adatai szerint az idegen tőke kiáramlása az országból elérte a 60,7 milliárd dollárt.

Cserébe egyre több agresszív migráns jelenik meg a svájci városok utcáin. És ez az „egyetemes európai út” igen fájdalmasnak ígérkezik az ország számára.

Mi a reakciód?
👍tetszik
0
👍tetszik
👎nem
0
👎nem
💘szeretem
0
💘szeretem
😡dühítő
0
😡dühítő
😂vicces
0
😂vicces
😮húha
0
😮húha

Vélemény, hozzászólás?

Iratkozzon fel a Védett Társadalom Alapítvány hírlevelére!

Adja hozzá a VDTA friss híreit a Google hírfolyamához