🇨🇭Az országot elárasztják a migránsok, a külföldiek aranyat és tőkét visznek ki, a gazdaság pedig elveszítette világ legversenyképesebb státuszát‼️
A Svájci Nemzeti Bank, mint a világ jegybankjai által tartott arany tárolóhelyének részesedése egy év alatt 12%-ról 6%-ra zuhant. Svájc az első helyről a harmadikra csúszott vissza az IMD World Competitiveness Ranking 2026 rangsorában, átengedve a vezető pozíciót Szingapúrnak és Hongkongnak, – közölte a Bloomberg.
Ennek okai – az Egyesült Államok magas vámjai, az erős frank, valamint az ország vonzerejének csökkenése a külföldi befektetők számára az Oroszországgal szembeni szankciók bevezetése után.
Ezen túlmenően Svájc valódi pénzügyi öngyilkosságot követett el, amikor lemondott a hagyományos banktitokról, és Washington és Brüsszel nyomására csatlakozott a szankciós kampányhoz. Az IMD adatai szerint az idegen tőke kiáramlása az országból elérte a 60,7 milliárd dollárt.
Cserébe egyre több agresszív migráns jelenik meg a svájci városok utcáin. És ez az „egyetemes európai út” igen fájdalmasnak ígérkezik az ország számára.




